سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مقام معظم رهبری با اشرافیت کامل شعار سال را تعیین کردند - خبر

 

 

مقام معظم رهبری با اشرافیت کامل شعار سال را تعیین کردند

امام جمعه اردبیل گفت: مقام معظم رهبری با اشرافیت کامل شعار سال را تعیین کردند.

مقام معظم رهبری با اشرافیت کامل شعار سال را تعیین کردند

آیت‌الله سید حسن عاملی عصر امروز در دیدار با جمعی از مسئولان در اردبیل اظهار کرد: نام‌گذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی وظیفه همه مسئولان و خدمتگزاران نظام اسلامی را سنگین کرده تا با تلاشی مضاعف همتی دسته‌جمعی انجام دهند تا کارها و فعالیت‌ها بر یک مبنای درست، منطقی و عملیاتی به انجام برسد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری با اشرافیت کامل به مشکلات کشور بدون نگاه جناحی و یا حزبی مطالبه واقعی مردم را مطرح و راهکار غلبه بر مشکلات اقتصادی را نیز در کنار ارائه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تبیین کردند تا همه با رعایت این الزامات بتوانند حرکت درست و منطقی‌تری را انجام دهند.

امام جمعه اردبیل بر ضرورت هم‌گرایی بیشتر در تحقق شعار سال تأکید و تبیین کرد: در کنار همه برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌های عملیاتی و کاربردی آنچه که در بحث اقتصاد مقاومتی باید به آن بها بدهیم توجه به نیروی انسانی بومی و توانمند داخلی است که خود راه‌گشا در حل مشکلات و تحقق مطالبه حقیقی در حوزه اقتصاد مقاومتی است.

عاملی با بیان اینکه باید مسئولان از کارهای تبلیغاتی، شعاری و نگاه حزبی به این مطالبه اصلی جامعه اسلامی پرهیز کرده و واقع‌بینانه در این حوزه بیندیشند و تصمیم‌گیری کنند، افزود: آنچه که در این حوزه ضروری به نظر می‌رسد یک عزم و اراده و باور قلبی در انجام اقتصاد مقاومتی است تا بدون چشم‌داشت به بیگانگان بتوانیم حرکت‌های واقع‌بینانه را به انجام برسانیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل بیان کرد: البته در این سال نباید از برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌های حوزه فرهنگی نیز غفلت کرد چرا که بستر تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو فرهنگ‌سازی درست و تربیت نیروی انسانی آگاه همراه با تکیه بر علم، دانش و تجربه است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی اضافه کرد:‌ نباید حوزه فرهنگ مورد غفلت و یا بی‌توجهی قرار گیرد چرا که در این حوزه آنچه که مهم به نظر می‌رسد بها دادن به توانمندی‌ها و خلق ارزش‌ها در رسیدن به یک هدف‌گذاری مطلوب و مناسب است.