جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

مقابله با آتش سوزی های احتمالی مزارع در بیله سوار - خبر

 

 

مقابله با آتش سوزی های احتمالی مزارع در بیله سوار

فرماندار بیله سوار گفت : در 7 نقطه از شهرستان اکیپ های مقابله با آتش سوزی برای پیشگیری از آتش سوزی های احتمالی مزارع گندم حضور خواهند داشت .

مقابله با آتش سوزی های احتمالی مزارع در بیله سوار
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قبادی که به همراه رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل از اکیپ مدیریت بحران بازدید می کرد ، افزود: امسال برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به مزارع گندم این شهرستان اقدامات پیشگیرانه به کار گرفته شده است .
 
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال بیش از 180 هزار تن گندم از مزارع شهرستان برداشت شود ،گفت: پایگاهها در بیله سوار ، روح کندی ،اراضی پمپاژ 8 و فولادلو ، خلیفه لو ، سه راه خروسلو و مایه دره سی به صورت آماده باش مستقر شده اند.
 
فرماندار بیله سوار افزود: گروه های مستقر برای مهار آتش سوزی های احتمالی مزارع ، متشکل از 30 دستگاه تراکتور ، 6دستگاه گریدر و چند دستگاه خودرو آتش‌نشانی است .
 
وی با اشاره به فرا رسیدن فصل گرما و همچنین برداشت محصول و فراهم بودن شرایط برای وقوع آتش سوزی در عرصه های طبیعی و زمین های کشاورزی، گفت: هوشیاری و آمادگی مردم و مسئولان برای مقابله با این حوادث ضروری است و این مقابله ها منحصر به اعضای ستاد بحران شهرستان نیست .
 
مقابله با آتش سوزی های احتمالی مزارع در بیله سوارقبادی با تاکید بر لزوم خودداری کشاورزان از آتش زدن کاه و کلش در مزارع پس از برداشت محصول ، تصریح کرد : از کشاورزان و گندم کاران انتظار می‌رود حداقل به مدت یک هفته در کنار زمین ‌های زراعی خود مستقر بوده و هوشیاری لازم را در این زمینه داشته باشند تا فصل برداشت تمام شود و بتوانند محصولات خود را بدون وارد آمدن خسارت برداشت کنند.
 
وی با بیان اینکه تعداد 11 مرکز خرید گندم کشاورزان در شهرستان فعال است و از پنجم خرداد ماه گندم کشاورزان راخریداری می کنند  ، گفت :  تاکنون مشکل خاصی در فرآیند خرید این محصول مشاهده نشده است.