جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

معلم رکن اصلی نظام تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش - خبر

 

 

معلم رکن اصلی نظام تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: معلم رکن اصلی نظام تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

معلم رکن اصلی نظام تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

بهروز ندایی در همایش استقبال از دانشجومعلمان ورودی ۹۸ دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل با بیان اینکه بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، معلم رکن اصلی نظام تعلیم و تربیت است، اظهار کرد: نباید به معلم به دید کارمند نگاه کرد بلکه باید دید ما به معلم، یک استاد و پژوهشگر باشد.

وی افزود: سند تحول بنیادین سندی بالادستی، جامع و نقشه راه نظام تعلیم و تربیت کشور است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل بیان کرد: وظیفه و رسالت معلم رسالتی خطیر و بزرگ است که دولت نیز موکلف است در حد توان تأمین معیشت و رفاه معلمان را مورد توجه قرار دهد. 

ندایی با اشاره به  تحصیل ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در مدارس استان، تصریح کرد: تربیت نسل آینده‌ساز و امیدبخش کشور در دستان معلم است که پیشرفت و سعادت یک جامعه را رقم می‌زند.

بهترین مسیر جذب معلم، دانشگاه فرهنگیان است

احمد ناصری، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز اظهار کرد: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که به منزله قانون اساسی آموزش و پرورش به شمار می‌رود، بهترین راه جذب معلم، دانشگاه فرهنگیان است و این دانشگاه در تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص مورد نیاز آموزش و پرورش جایگاه والایی دارد که تأثیر آن را می‌توان در کلاس‌های درس مشاهده کرد.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید ۲۹۰ نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پرورش استان شده‌اند، بیان کرد: بقیه نیازهای معلم آموزش و پرورش استان از طریق حق‌التدریس، آزمون استخدامی و جذب سرباز معلم در مناطق روستایی تأمین شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: سیاست اصلی وزارت آموزش وپرورش مدرسه محوری است و مدیران مدارس به عنوان رهبران تربیتی در تربیت نسل آینده‌ساز کشور هستند.