جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

معرفی ۱۰ هزار کسب و کار آسیب‌دیده از کرونا در استان اردبیل برای دریافت تسهیلات - خبر

 

 

معرفی ۱۰ هزار کسب و کار آسیب‌دیده از کرونا در استان اردبیل برای دریافت تسهیلات

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: ۱۰ هزار کسب و کار آسیب‌دیده از شیوع کرونا در این استان برای دریافت وام حمایتی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند و پرداخت تسهیلات آنها آغاز شده است.

معرفی ۱۰ هزار کسب و کار آسیب‌دیده از کرونا در استان اردبیل برای دریافت تسهیلات

قاسم رحیمی با اشاره به شناسایی بیش از ۲۰ هزار کسب و کار به شدت آسیب‌دیده از کرونا در استان اردبیل گفت: معرفی متقاضیان به بانک‌ها بر اساس تعداد نیروی کار بوده و مابقی نیمی از ثبت‌نام کنندگان نیز تسهیلات مصوب را به نوبت دریافت می‌کنند.

وی از اختصاص پنج هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای پرداخت به بنگاه‌ها و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان اردبیل خبر داد و افزود: این تسهیلات بر اساس اولویت به متقاضیان پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با تاکید بر لزوم همراهی بانک ها در تسریع روند پرداخت این تسهیلات اظهارداشت: افراد در نوبت، در صورت عدم مراجعه به بانک از سوی متقاضیان ثبت‌نام کننده، برای دریافت تسهیلات جایگزین می‌شوند.

وی با اشاره به این‌که محل تسهیلات پرداختی به هیچ عنوان از منابع داخلی بانک نیست، بیان‌کرد: بانک‌ها ملزم به پرداخت تسهیلات مصوب بر اساس دستورالعمل ارسالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ستاد ملی مقابله با کرونا هستند.

به گزارش ایرنا، در پی شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل از اواخر سال گذشته، برخی از واحدهای تولیدی و کارگاهی فعالیت خود را متوقف و تعطیل کردند و در پی این اقدام ناخواسته تعدادی از فعالان مشاغل آزاد و کارگاهی، شغل خود را از دست دادند.

هنوز برآورد دقیقی از میزان بیکاری ناخواسته ایجاد شده در پی شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل انجام نشده است ولی بالغ بر ۲۰ هزار نفر در این استان برای دریافت تسهیلات مشاغل متاثر از کرونا ثبت نام کرده‌اند.