رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

معرفی مناسب اردبیل با برگزاری جشنواره‌های گردشگری - خبر

 

 

معرفی مناسب اردبیل با برگزاری جشنواره‌های گردشگری

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با هدف معرفی هر چه مناسب طبیعت و نقاط گردشگری استان، برگزاری جشنواره‌های گردشگری در مناطق مختلف از جمله شهرستان کوثر مورد تأکید قرار خواهد گرفت.

معرفی مناسب اردبیل با برگزاری جشنواره‌های گردشگری

نادر فلاحی اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌های مختلف گردشگری با هدف توسعه این صنعت مهم و رونق اقتصادی منطقه مفید واقع خواهد شد و شهرستان کوثر با بهره‌مندی از جاذبه‌های شاخص طبیعت‌گردی از ظرفیت لازم برای تحقق این موضوع برخوردار است.

وی افزود: در برگزاری جشنواره‌های گردشگری نیازمند حضور مناسب تشکل‌های مدنی هستیم و با بکارگیری ظرفیت‌های مهم موجود در این حوزه‌ها می‌توان به طرز چشمگیری در توسعه گردشگری شهرستان کوثر و معرفی جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی این شهرستان اقدامات سازنده‌ای را انجام داد.

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به قدمت تاریخی حمام سنگی «داش حامامی» اشاره کرد و توضیح داد: به دلیل قدمت این محل، ساماندهی هر چه مطلوب منطقه مذکور مورد تأکید قرار گرفته است.

فلاحی تصریح کرد: با بهبود مراکز اقامتی شهرستان کوثر می‌توان در جذب گردشگران داخلی و خارجی گام‌های ارزنده‌ای برداشت و مناطق گردشگرپذیر استان اردبیل نیاز ویژه‌ای برای توجه به برداشتن خلاء‌های زیرساختی دارند.

وی یادآور شد: با آبگیری سد گیوی می‌توان از جاذبه گردشگری این شهرستان به شکل مطلوبی بهره‌مند شد و می‌توان به شکل ایده‌آل از ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی موجود در این منطقه به منظور رونق گردشگری بهره‌مند شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به ضرورت اهتمام ویژه مسؤولان مرتبط با رونق گردشگری استان تأکید کرد و گفت: معرفی مناطق گردشگری استان اردبیل در دو بخش ملی و جهانی در دستور کار این سازمان قرار گرفته و تمامی معاونت‌های فعال در این سازمان با تمام قدرت و انسجام به دنبال عملیاتی ساختن برنامه‌های مورد نظر هستند.