سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

معرفی توانمندی روستاییان و عشایر اردبیل در نمایشگاه بین‌المللی تهران - خبر

 

 

معرفی توانمندی روستاییان و عشایر اردبیل در نمایشگاه بین‌المللی تهران

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل گفت: توانمندی ها و پتانسیل های روستاییان و عشایر استان در نمایشگاه بین المللی تهران معرفی می شود.

معرفی توانمندی روستاییان و عشایر اردبیل در نمایشگاه بین‌المللی تهران

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر طوبی با بیان اینکه دومین نمایشگاه توانمندی روستاییان و عشایر با شعار روستا کانون تولید و ارزش آفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی با هدف آشنایی بازدید کنندگان از وجود استعدادها، قابلیت ها و پتانسیل های موجود در مناطق روستایی در تهران برگزار خواهد شد.
 
وی افزود: آگاهی بازدید کنندگان از وجود استعدادها، قابلیت ها و پتانسیل های موجود در مناطق روستایی و ظرفیت این مناطق در تولید محصولات متنوع بویژه در زمینه صنایع کوچک، صنایع روستایی و صنایع دستی از اهداف این نمایشگاه است.
 
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل ادامه داد: معرفی جاذبه های فرهنگی (از قبیل آداب و رسوم، بازی های بومی، پوشش های محلی، غذاها و . . .)، جاذبه های طبیعی و گردشگری، معرفی مشاهیر و استعدادهای جوان، کارآفرینان و … در عرصه روستایی، ایجاد ارتباط دو سویه شهرنشینان با روستائیان، برقراری ارتباط تجاری فی ما بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با ایجاد تقاضاهای جدید و شناسایی بازارهای مصرف برای خرید محصولات و تولیدات روستاییان روحیه خودباوری و توانمندی در جامعه روستایی، افزایش درآمد برای روستائیان به تدریج با توسعه ارتباط بین گروه های همکار، خوشه ها و زنجیره های تولید در مناطق روستایی شکل گرفته که موجب افزایش اشتغال و کاهش هزینه های مصرف کنندگان خواهد گردید.
 
طوبی اضافه کرد: تاریخ برگزاری این نمایشگاه از پانزدهم تا هجدهم دی ماهدر محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران است.
 
وی افزود: نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر استان سال گذشته بصورت استانی برگزار شد، ولی امسال قرار است بصورت شهرستانی برگزار شود.