جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

معرفی برگزیدگان چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی - خبر

 

 

معرفی برگزیدگان چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی

مراسم اختتاميه چهاردهمين دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملي در جوار بارگاه ملكوتي امام هشتم (ع) برگزار شد.

 به گزارش دفتر و روابط عمومي صدا و سیمای مرکز اردبیل ، در ابتداي اين مراسم، محمدحسين رنجبران مديركل روابط عمومي سازمان صداوسيما پس از قرائت پيام دكتر علي عسكري رئيس رسانه ملي ، ضمن قدرداني از حمايت­هاي مادي و معنوي رياست سازمان در برگزاري اين دوره از مسابقات  گفت: تاكيد دكترعسكري بر ارتقا روحيه معنوي و ديني كاركنان رسانه ملي مسئوليت ما را در برنامه ريزي مناسب براي انجام فعاليت­هاي فرهنگي گسترده در حوزه كاركنان رسانه ملي سنگين تر مي كند.

  مديركل روابط عمومي صداوسيما با اشاره به رشد چشمگير شركت كنندگان اين دوره از مسابقات در مقايسه با سال­هاي گذشته تصريح كرد: در اين دوره، علاوه بر بخش‌هاي اصلي شامل رشته‌هاي حفظ پنج جزء، حفظ سوره مباركه «نور» و «مؤمنون»، مسابقه كتبي مفاهيم و معارف اهل‌بيت(ع)، مسابقه پيام كوتاه (ويژه بزرگسالان) و رشته‌هاي قرائت قرآن كريم (ويژه برادران)، ترتيل خواني قرآن كريم(ويژه خواهران) و حفظ يك جزء قرآن كريم(نوجوانان 7 تا 15 سال)، بخش‌هاي جنبي مانند فيلم كوتاه 114 ثانيه‌اي و پژوهش‌هاي مرتبط با حوزه بازنمايي اخلاق اجتماعي از ديدگاه قرآن و راهكارهاي افزايش و توسعه فرهنگ قرآني اضافه شدند.

 رنجبران با بيان اينكه در چهاردهمين دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملي براي نخستين بار داوري‌ها به‌صورت متمركز در تهران انجام شد خاطرنشان كرد: مسابقات به‌صورت تصويري به تهران ارسال و داوري روي آن‌ها صورت مي‌گرفت و مرحله نهايي نيز در دو روز گذشته در مشهد مقدس برگزار شد.

مديركل روابط عمومي رسانه ملي از تصويب طرح تشكيل دبيرخانه دائمي مسابقات قرآن و عترت رسانه ملي خبر داد و افزود: انتظار داريم كه اين دبيرخانه به‌صورت فعال به كارش ادامه دهد و هر ماه مسابقات قرآن و معارف به‌صورت متمركز در تهران و مراكز استان‌ها برگزار خواهد شد.

 در ادامه اين مراسم، مرتضي ميرباقري، معاون سيماي رسانه ملي در سخناني، به انس و الفت كاركنان صداوسيما با قرآن كريم اشاره كرد و گفت: بايد با تمسك به قرآن كريم و همچنين راهنمايي‌هاي اهل‌بيت(ع) مسير نور و هدايت را طي كنيم.

 معاون سيما به بيان اقدامات رسانه ملي براي رشد، تعالي، آموزش و تزكيه بر اساس قرآن كريم پرداخت و خاطرنشان كرد: قرآن كتاب فطرت است و خداوند اين كتاب را براي هدايت بشر توسط برترين موجود عالم يعني پيامبر نازل كرده است و بايد از اين مائده الهي بهره ببريم.

ميرباقري، عبارات، اشارات، لطايف و حقايق قرآن را 4 نوع سلوك براي تعالي انسان عنوان كرد و افزود: اين مسير براي ما فراهم شده است و از نعمت هدايت ائمه برخوردار هستيم و توانسته‌ايم در اين كشور، ذيل انقلابي قرار بگيريم كه رهبري آن را كسي بر عهده دارد كه ميراث دار انبياء است.

 معاون سيماي رسانه ملي با بيان اينكه با جامعه قرآني مي‌توانيم مسائل و مشكلاتمان را با تدبير حل كنيم تأكيد كرد: انقلاب اسلامي، مسير را هموار كرده و راه روشن را در مسير مردم قرار داده است و اميدواريم بتوانيم از اين ذخاير استفاده كنيم.

 او ادامه داد: رسانه ملي بايد مأنوس و مألوف با قرآن باشد و بايد اين مسير را طي كنيم و وظيفه ما اين است كه با اجراي طرح‌هاي قرآني مانند 1451 تلاش كنيم كه جامعه، قرآني شود.ميرباقري با تأكيد بر اينكه تمسك به قرآن، كمر شيطان را مي‌شكند گفت: تعليم و ترويج قرآن از طريق آموزه‌هاي اسلامي، وظيفه رسانه ملي است و رهبر انقلاب نيز توصيه جدي به كميت و كيفيت معارف قرآني دارند و اميدواريم كه همه بتوانيم، اين مسير را طي كنيم.

 در پايان اين مراسم كه با حضورمرتضي ميرباقري معاون سيما، حسين رضي معاون پژوهش، نظارت و ارزيابي،مهندس برنا فيروزي مشاور اجرايي و رئيس حوزه رياست، نصرپور مديركل مركز خراسان رضوي، شهاب اسفندياري رئيس دانشگاه صداوسيما، سيد نظام‌الدين موسوي معاون ارتباطات آستان قدس رضوي برگزار شد، از خانواده شهيدان جواد نظام دوست و حاجي‌حسني كارگر، قاري بين‌المللي و از شهداي منا و همچنين نفرات برتر چهاردهمين دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملي، قدرداني به عمل آمد .

لازم بذکر است که دو نفر از 45 نفر شرکت کننده مرکز اردبیل در این مسابقه به مرحله نهایی راه یافته بودند( در رشته قرائت آقای محمدعلی کریمی و در رشته حفظ آقای نیما قزلباش )که عنوان چهارم را از آن خود کردند.

مرحله نهایی و مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات قرآن وعترت رسانه ملی روزهای نهم ودهم اسفندماه در مشهد مقدس برگزار شد.