رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

معرفی امام جمعه جدید شهرستان بیله سوار - خبر

 

 

معرفی امام جمعه جدید شهرستان بیله سوار

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل حجت‌الاسلام جابر عزیزی بعنوان امام جمعه جدید شهرستان مرزی بیله‌سوار مغان معرفی شد.

معرفی امام جمعه جدید شهرستان بیله سوار

به گزارش خبرگزاری صداوسیما آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در این جلسه به فضیلت نماز جمعه پرداخت و گفت: نماز جمعه هدیه و برکتی بزرگ از طرف خداوند متعال به مردم است.
وی با اشاره به نقش و قدرت نماز جمعه در ایجاد تجمع بزرگ عبادی و سیاسی گفت: هیچ حزب و گروه سیاسی حتی با صرف هزینه‌های کلان قدرت جمع کردن افراد را به صورت دلخواه ندارند اما در نماز جمعه‌های ما هر هفته ده‌ها هزار نفر در مساجد و مصلاها گردهم آمده و به عبادت می‌پردازند.
وی افزود: اهمیت نماز جمعه به حدی است که خداوند متعال سوره ای به این نام نازل کرده و زیربنای تمدن اسلامی را در نماز جمعه ذکر کرده است.
آیت‌الله عاملی جایگاه نماز جمعه را در جامعه اسلامی بسیار والا ذکر کرده و بر حضور گسترده مردم در آن تاکید کرد.
وی در این آیین که با حضور مسئولان و ریش‌سفیدان و شهروندان بیله‌سوار برگزار شد، از نقش مرحوم حجت‌الاسلام جدایی امام جمعه فقید بیله‌سوار در توسعه شهرستان تجلیل کرده و حجت‌الاسلام جابر عزیزی را بعنوان امام جمعه جدید این شهرستان مرزی معرفی کرد.
حجت‌الاسلام عزیزی از اساتید و پژوهشگران حوزه علمیه و دانشگاه بوده و علاوه بر تحصیلات حوزوی صاحب‌نظر در علوم تربیتی و روانشناسی نیز می‌باشد.