سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

معرفی استاندار جدید اردبیل با حضور وزیر کشور - خبر

 

 

معرفی استاندار جدید اردبیل با حضور وزیر کشور

مراسم تکریم استاندار سابق و معارفه نهمین استاندار اردبیل با حضور آقای رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد

معرفی استاندار جدید اردبیل با حضور وزیر کشور

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، وزیر کشور در این مراسم گفت بیش از 600 نفر برای تصدی استانداری استانهای مختلف در کشور اعلام آمادگی کرده و رزمه خود را به وزارت کشور ارسال کرده بودند که با توجه به تجربه و توانمندی های این افراد استانداران منصوب و معرفی می شوند.
رحمانی فضلی افزود: انتخاب استاندار اردبیل با تاکید رییس جمهور با حساسیت خاص و  برای انتخاب اصلح ترین فرد انجام شد و خوشبختانه با معرفی اکبر بهنام جو به عنوان استاندار اردبیل بسرعت اجماع بر روی وی از طرف مجمع نمایندگان و وزارت کشور حاصل شد.
وی گفت مهمترین الویت دولت دوازدهم در استانها توجه به اقتصاد مقاومتی و حمایت از سرمایه گذاران و مشارکت عموم مردم در بحث مختلف اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی است و امید می رود با توجه به آشنایی قبلی مهندس بهنام جو از ستان اردبیل شاهد رشد و شکوفایی این استان باشیم.
نماینده ولی فقیه دراستان هم دراین مراسم با اشاره به توانمندی های استاندار جدید اردبیل گفت متاسفانه علی رغم وجود قابلیت های فراوان در استان مشکلات زیادی در استان وجود دارد و لازم است با حمایت بیش از پیش دولت طرح ها و پروژه های نیمه تمام در استان پی گیری شود

آیت ا... عاملی راه آهن را بزرگترین و مهمترین مطالبه مردم استان از دولت دانست گفت و صیانت از حق آبه استان از قزل اوزن و ارس باید با جدیت توسط استاندار وهمچنین نمایندگان پیگیری شود و تکلیف وعده های قبلی دولت مانند منطقه آزاد اقتصادی و تجاری و بندر خشک نیزمشخص شود
وی از استاندار جدید خواست در استفاده از نیروهابه عنوان مدیر صرفا به توانمندی افراد توجه کند و خود را مدیون هیچ فرد و جریانی نداند.

رییس مجمع نمایندگان استان هم در این مراسم بیکاری فراگیر در استان را زیبنده استان ندانست گفت متاسفانه جاده های استان نیز وضعیت مناسبی ندارد و شاهد تصادفات فراوان در محور های مواصلاتی استان هستیم
بدری افزود: قابلیت های استان در زمینه کشاورزی،صنعت وگردشگری بسیار زیاد است ومی طلبد که دولت با ایجاد زیرساخت زمینه حضور سرمایه گذاران را دراستان فراهم کند.
خدابخش استاندار سابق اردبیل هم با ارائه گزارشی از عملکرد 4 ساله خود به عنوان استاندار گفت در این مدت بیش از 5 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان صورت گرفته و یا در حال انجام است که همین مسئله باعث کاهش بیکاری استان تا 9 و 7 دهم درصد شده که پایین تر از میانگین کشوری است.

بهنامجو استاندار جدید هم گردشگری را مهمترین اولویت خود در استان دانست و گفت کشاورزی و صنعت هم جزو محورهای توسعه استان است که باید با برنامه ریزی به فکر توسعه روز افزون آن باشیم