سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

معرفی ارقام جدید بذرهای مقاوم به بیماری و کم‌آبی در اردبیل - خبر

 

 

معرفی ارقام جدید بذرهای مقاوم به بیماری و کم‌آبی در اردبیل

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل گفت: ارقام جدید بذرهای کشاورزی متحمل به بیماری و کم‌آبی در استان اردبیل معرفی می‌شود.

معرفی ارقام جدید بذرهای مقاوم به بیماری و کم‌آبی در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسین کربلائی خیاوی افزود: با مطالعات انجام شده مشخص شده ‌که مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی استان اردبیل یکی از فعال‌ترین مراکز کشور است و در زمنیه‌های مختلفی فعالیت انجام می‌دهد.
 
وی گفت: این مرکز در زمینه انجام طرح‌های تحقیقاتی، معرفی ارقام جدید بذرهای کشاورزی متحمل به بیماری و کم‌آبی جزو مراکز مهم و فعال کشور به حساب می‌آید و می‌تواند با فعالیتهای مداوم در این بخشها به موفقیتهای بسیار بزرگی دست یابد که حائز اهمیت بسیار است.
 
رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل تصریح کرد: در مدت دو سال گذشته مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی به دستاوردهای قابل توجهی در امور مختلف دست یافته است و محققان مرکز در معرفی ارقام مختلف مشارکتهای همه‌جانبه‌ای داشتند که این ارقام از نظر کیفیت و عملکرد در منطقه برتر هستند.
 
کربلائی خیاوی افزود: دشت مغان در تولید ناخالصی استان اردبیل اهمیت ویژه‌ای دارد و به علاوه استان اردبیل ظرفیت بسیار بالایی در زمینه محصولات کشاورزی٬ امور دام و منابع طبیعی دارد که متاسفانه هم‌اکنون با مشکلات و چالشهایی روبرو است و نیاز است در این زمینه بتوانیم راهکارهای اساسی برای حل مشکلات بیابیم.