جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

معدوم‌سازی بیش از ۱.۵ تن مواد غذایی فاسد در خلخال/ ۱۹ واحد متخلف پلمب شد - خبر

 

 

معدوم‌سازی بیش از ۱.۵ تن مواد غذایی فاسد در خلخال/ ۱۹ واحد متخلف پلمب شد

رئیس مرکز سلامت محیط کار خلخال گفت: طی بازرسی از واحدهای توزیع و عرضه مواد غذایی در خلخال، بیش از ۱.۵ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف و معدوم شد.

معدوم‌سازی بیش از ۱.۵ تن مواد غذایی فاسد در خلخال/ ۱۹ واحد متخلف پلمب شد
علی ملکی اظهار کرد: طی بازرسی از واحدهای توزیع و عرضه مواد غذایی در خلخال، بیش از ۱.۵ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف و به دستور مقام قضایی معدوم شد.
 
وی افزود: از اول فروردین‌ماه امسال بیش از ۱۴۰۰ بازرسی با حضور بازرسان سلامت محیط کار، اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و اماکن نیروی انتظامی از واحدهای توزیع و عرضه مواد غذایی انجام شده که بیش از ۱۹ واحد متخلف در این راستا پلمب شده است.
 
رئیس مرکز سلامت محیط کار دانشکده علوم پزشکی خلخال بیان کرد: همچنین با توجه به این‌که قلیان‌سراها به عنوان یکی از محل‌های شیوع کرونا محسوب می‌شوند، با دستور مقام قضایی بیش از ۱۴ قلیان‌سرا پلمب گردید.
 
ملکی تصریح کرد: در راستای آموزش واحدهای تهیه و توزیع مواد غذایی، کلاس‌های آموزشی لازم برای آن‌ها برگزار شده که بیش از ۱۶۰۰ واحد تحت آموزش کارشناسان سلامت محیط کار دانشکده علوم پزشکی قرار گرفته‌اند. 
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی گفت: با توجه به اهمیت سلامتی مردم، بازرسی‌ها تشدید خواهد شد و از مردم نیز درخواست می‌کنیم در خریدهای روزانه خود حتماً به تاریخ‌های تولید و انقضاء و نیز کیفیت محصولات و مرکز عرضه‌کننده توجه داشته باشند و فریب نام و برند فروشگاه را نخورند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مرکز سلامت محیط کار دانشکده علوم پزشکی خلخال را در جریان قرار دهند.