رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

معاون اجرایی رییس جمهور - خبر

 

 

معاون اجرایی رییس جمهور

معاون اجرایی رییس جمهور گفت: از 62 پروژه مصوب در سفر استانی رئیس جمهور، تعداد 55 پروژه پیشرفت اجرایی شان نسبت به تعهد 100درصد است و هفت پروژه در صورت تخصیص مابقی اعتبارشان در سال جاری اتمام می یابد.

معاون اجرایی رییس جمهور

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، شریعتمداری که در جلسه بررسی مصوبات سفر رئیس جمهور به استان اردبیل می گفت با تاکید بر اینکه برای تقویت نظام برنامه ریزی کشور و توسعه متوازن نباید توسعه و رشد در یک استان منجر به فقر در دیگر استان ها شود افزود:رییس جمهور در تمامی سفرهای استانی به قانون وقانون گرایی ،واقع گرایی و واقع نگری توجه دارد و به همین جهت سعی کرده وعده هایی راکه به مردم داده است عملی نماید.

در این جلسه استاندار اردبیل گفت : به برکت سفررئیس جمهور به استان  در مرداد ماه 93 تحولات بسیار مهم و قابل توجهی در استان اردبیل اتفاق افتاده واین سفر نقطه عطفی در عمران و آبادانی استان است.

خدابخش ،آبرسانی به اردبیل از سد یامچی، تکمیل سد گیوی، کانال کشی و زهکشی بیش از 83 هزار هکتار از زمین های کشاورزی، مطالعات اکتشافی معادن استان، اتصال اردبیل به شبکه ریلی، ایجاد منطقه آزاد، احداث بخش بخار نیروگاه سبلان و تهیه طرح جامع گردشگری را از وعده های رئیس جمهور در سفر به استان اردبیل برشمرد و با اشاره به اهمیت ایجاد منطقه آزاد در استان  افزود: در صورت تصویب نهایی این منطقه در صحن علنی مجلس شاهد رشد و توسعه سریع استان خواهیم بود..

استاندار کندی اجرای طرح راه آهن اردبیل را به علت مشکلات فاینانس و کمبود اعتبار خاطرنشان کرد و گفت: یکی از مهم ترین مطالبات مردم استان اتصال راه آهن اردبیل به شبکه ریلی کشور است که در صورت حل مشکل فاینانس، اقدامات اجرایی این پروژه تسریع می شود.