رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

مصونیت‌سازی مددجویان اردبیلی از آسیب‌های اجتماعی با اولویت صورت می‌گیرد - خبر

 

 

مصونیت‌سازی مددجویان اردبیلی از آسیب‌های اجتماعی با اولویت صورت می‌گیرد

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۲۸ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل هستند که مصونیت‌سازی مددجویان از هرگونه آسیب‌های اجتماعی از برنامه‌های مهم و اساسی این نهاد است.

مصونیت‌سازی مددجویان اردبیلی از آسیب‌های اجتماعی با اولویت صورت می‌گیرد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل درجلسه انعقاد تفاهمنامه همکاری بین کمیته امداد و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل با اشاره به اینکه ۲۸ هزار و ۷۳۳ خانوار در قالب ۵۱ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل هستند، گفت: مصونیت‌سازی خانوار تحت حمایت از هرگونه آسیب‌های اجتماعی در اولویت برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد که با ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی درصدد دستیابی به این مهم هستیم.

وی با بیان اینکه برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل از جمله اقدامات مهم این نهاد است، افزود: یکی از اقدامات کمیته امداد در حمایت از خانوار بدسرپرست، ارائه آموزش و خدمات فرهنگی به اعضای خانوار است تا آنها از هرگونه آسیب‌ اجتماعی مصون بمانند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل  توزیع بسته‌های فرهنگی در زمینه پیشگیری از اعتیاد را موثرترین روش برای مقابله با این آسیب‌ اجتماعی مطرح کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی و توزیع بسته‌های فرهنگی در بین خانوار تحت حمایت استان اردبیل موجب شده تا آنها ضمن آشنایی با پدیده شوم اعتیاد، دچار آسیب‌های ناشی از آن نیز نشوند.
دشتی با اشاره به اینکه پیشگیری همان درمان است که اگر افراد به درستی آموزش‌های لازم را فرا بگیرند هرگز به سمت بلای خانمان سوز اعتیاد نخواهند رفت، اعلام کرد: مصونیت افراد خانوار به خصوص جوانان از آسیب‌های اجتماعی در گرو تدوین برنامه‌های ویژه است که کمیته امداد استان اردبیل آمادگی دارد با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی در این عرصه گام‌های بلندتری برداشته شود.
وی با اعلام اینکه حدود ۷۰۰ خانوار به دلیل بدسرپرست تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار گرفته‌اند که برخی از آنها با مشکل اعتیاد روبه‌رو بوده‌اند، بیان کرد: تمرکز کمیته امداد بر روی این خانوار نیازمند اردبیلی است که فرزندان آنها از مواد مخدر دوری کرده و با نشاط و روحیه مضاعف به تحصیل پرداخته و پله‌های ترقی را امیدوارانه طی کنند.
 مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه 5 هزار و ۸۹۰ دانش آموز و ۶۰۳ دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند، افزود: برنامه‌های ویژه‌ای برای نوجوانان و جوانان تحت حمایت در نظر گرفته‌ایم که با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل ضمن گسترش برگزاری دوره‌های آموزشی، می‌توانیم گام‌های بلندتری در این زمینه برداریم.
دشتی به انعقاد تفاهمنامه همکاری با دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر این استان اشاره کرد و گفت: ارتقای دانش نیروی انسانی فعال در حوزه پیشگیری از اعتیاد و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله مهم‌ترین اهداف تفاهمنامه همکاری کمیته امداد و ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل است.
 بهنام بهشتی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل نیز با اشاره به همکاری‌های همه‌جانبه کمیته امداد در عرصه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین اقشار آسیب‌پذیر جامعه، بیان کرد: توسعه همیاری در زمینه پیشگیری از اعتیاد موجب خواهد شد تا افراد بیشتری که در معرض آسیب هستند، از این بلای خانمان‌سوز در امان بمانند.
وی با بیان اینکه انعقاد تفاهمنامه همکاری با کمیته امداد استان اردبیل به تشکیل اتاق فکر موثر در زمینه پیشگیری و درمان جامعه هدف کمک می‌کند، افزود: امدادگران کمیته امداد که از نزدیک مشکلات خانوار بی‌بضاعت را رصد می‌کنند، راهکارهای مناسبی را نیز برای یاری‌رسانی هر چه بیشتر به سایر افراد در معرض آسیب می‌توانند ارائه دهند.
بهشتی با اشاره به اینکه کمیته امداد استان اردبیل با قدرت پا به عرصه میدان گذاشته و در اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد نقش بسزایی ایفا می‌کند، اعلام کرد: برنامه‌های آموزشی و فرهنگی کمیته امداد استان اردبیل برای خانوار تحت حمایت به خصوص دانش آموزان و دانشجویان بسیار موثر بوده است که امیدواریم با انعقاد تفاهمنامه شاهد افزایش چنین برنامه‌هایی باشیم.