سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

مصرف بیش از ۲ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در استان اردبیل - خبر

 

 

مصرف بیش از ۲ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در استان اردبیل

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل از مصرف دو میلیارد و ۶۸۸ میلیون متر مکعب گاز طبیعی طی سال گذشته در استان اردبیل خبر داد.

مصرف بیش از ۲ میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در استان اردبیل

سردار اسماعیلی، مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل از مصرف دو میلیارد و ۶۸۸ میلیون متر مکعب گاز طبیعی طی سال گذشته در استان خبر داد و گفت: با توجه به کوهستانی بودن و برودت هوا در استان اردبیل و با توجه به سردی هوا در این استان، مصرف گاز مشترکین خانگی در سال گذشته نسبت به سال‌های قبل افزایش یافته است.

او با بیان اینکه در ۱۲ ماهه سال گذشته در بخش‌های خانگی، تجاری و صنعتی استان دو میلیارد و ۶۸۸ میلیون مترمکعب گاز مصرف شده، افزود: از کل گاز مصرف شده در استان، یک هزار و ۹۰۵ میلیون متر مکعب مربوط به مصرف خانگی و صنعتی و ۷۸۳ میلیون متر مکعب گاز نیز از سوی نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل در ادامه اظهار داشت: این میزان مصرف گاز طبیعی در استان ۱/۸ درصد نسبت به سال ۱۳۹۷ رشد داشته که بخش خانگی و صنعتی با ۱۳۷ میلیون متر مکعب رشد و بخش نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل با ۸۹ میلیون متر مکعب کاهش مصرف گاز نسبت به سال گذشته مواجه بوده است.

اسماعیلی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در مواقع بروز حوادث مربوط به گاز طبیعی و مشکلات فنی با واحد امداد شرکت گاز استان اردبیل در هر ساعت از شبانه روز با شماره گیری ۱۹۴ تماس بگیرند.