جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

مصرف برق در استان اردبیل افزایش یافت - خبر

 

 

مصرف برق در استان اردبیل افزایش یافت

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: مصرف انرژی مشترکان برق این شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۶.۵ درصد رشد داشته است.

مصرف برق در استان اردبیل افزایش یافت

حسین قدیمی افزود: بیشترین درصد رشد مصرف انرژی در تعرفه‌های بخش کشاورزی با ۱۵ درصد و در بخش صنعت و تولید ۸.۵ درصد می‌باشد.

او گفت: رشد برق و افزایش مصرف انرژی در بخش‌های مولد و تولیدی استان اردبیل حاکی از رشد و توسعه فعالیت‌های مولد برغم حاکمیت شرایط کرونایی در جامعه است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل اظهارامیدواری کرد با اجرای طرح‌های زیرساختی موردنیاز طرح‌های صنعتی از جمله پروژه‌های برق‌رسانی به صنایع در حال ساخت در مناطق مختلف استان زمینه توسعه و رونق اقتصادی در بخش صنایع فراهم شود.

وی از راه‌اندازی دومین پست ۲۳۰ کیلوولت خلخال در ناحیه صنعتی گزاز این شهرستان خبر داد و افزود: این پروژه با مشارکت مالی شرکت شهرک‌های صنعتی ،اعتبارات استانی و بخشی از محل اعتبارات وزارت نیرو احداث و برق موردنیاز صنایع پیش‌بینی شده در این شهرک از جمله کارخانه فروسیلیس را تامین خواهد کرد.

وی در زمینه طرح برق‌رسانی پروژه در حال ساخت پل معلق خلخال نیز گفت: اجرای این پروژه بخشی از طرح ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز پل معلق در منطقه ازناو به عنوان بزرگترین طرح گردشگری بزرگ در منطقه جنوب استان اردبیل است که با تکمیل و بهره‌برداری از آن عملیات اجرایی این پروژه سرعت خواهد گرفت.