جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

مصرف اینترنت در اردبیل ۶۶ درصد افزایش یافت - خبر

 

 

مصرف اینترنت در اردبیل ۶۶ درصد افزایش یافت

مدیرکل ارتباطات و فناوری استان اردبیل گفت: مصرف دیتا در استان اردبیل در طول سه ماه گذشته افزایش ۶۶ درصدی داشته است.

مصرف اینترنت در اردبیل ۶۶ درصد افزایش یافت

بهروز رزمی گفت: این پروژه یکی از مهمترین بسترهای ایجاد دولت الکترونیکی است.

وی تصریح کرد: با اجرای این پروژه، از ابتدای سال ۹۸، بیش از ۱۹۳ هزار و ۲۷۱ رکورد جدید از اطلاعات اماکن شهری در سطح استان ثبت شده است.

رزمی تهیه نقشه های پارسل بندی شده شهری و روستایی را از مهمترین نیازها در اجرای GNAF برشمرد و افزود: در صورت همکاری شهرداری و بنیاد مسکن استان اردبیل دسترسی به نقشه های بروز و پارسل بندی شده تسریع شده و روند اجرای پروژه سرعت خوبی خواهد داشت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل همچنین توسعه سیستم نشانی دهی بر اساس اطلاعات جغرافیایی را یکی از مهمترین پروژه های موفق پست استان عنوان کرد و گفت: در سال ۷۶ قانون الزام اختصاص کد پستی یکتا تصویب شد که  بر اساس آن  شرکت پست مکلف شد به تمام مکان‌های کشور اعم از شهری و روستایی کد شناسایی یکتا دهد.

وی تصریح کرد: در استان اردبیل نیز اداره کل پست طی بررسی های طولانی با توجه به گستردگی مناطق مختلف استان به خوبی تمام مکان‌ها را شناسایی کرده و به آنها در نقاط شهری و روستایی، کدپستی ۱۰ رقمی اختصاص داده است.

رزمی در ادامه با بیان اینکه پهنای باند استان رشد قابل توجهی داشته است، گفت: خوشبختانه اقدامات مناسبی برای به روزرسانی و توسعه زیر ساخت های ارتباطی استان انجام شده است.