جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

مشگین شهر در وضعیت نارنجی/ بیمارستان ولیعصر(عج) جوابگوی نیاز شهرستان نیست - خبر

 

 

مشگین شهر در وضعیت نارنجی/ بیمارستان ولیعصر(عج) جوابگوی نیاز شهرستان نیست

فرماندار مشگین شهر گفت: این شهرستان همچنان در وضعیت نارنجی و هشدار قرار داشته و فعلا وارد وضعیت قرمز نشده‌ایم.

مشگین شهر در وضعیت نارنجی/ بیمارستان ولیعصر(عج) جوابگوی نیاز شهرستان نیست

اکبر صمدی اظهار کرد: براساس شواهد و معیارهای خاص ستاد ملی و مدیریت کرونا شهرستان مشگین شهر همچنان در وضعیت نارنجی و هشدار قرار داشته و فعلا وارد وضعیت قرمز نشده‌ایم

وی افزود: در حال حاضر ۴۵ نفر بیمار بستری کرونایی در بیمارستان ولیعصر(عج) تحت درمان بوده و تعداد فوتی ناشی از کرونا در طی سه ماه گذشته ۳۵ نفر است که فوتی جدید نداریم.

فرماندار مشگین شهر تصریح کرد: جلسات ستاد مدیریت کرونا به‌صورت هفتگی برگزار می‌شود و پروتکل‌های بهداشتی در ادارات، اماکن عمومی، ورزشگاه‌ها و مناطق گردشگری رعایت می‌شود که در این زمینه فضاسازی و تبلیغات در میادین شهرها و فضای مجازی در خصوص ماسک زدن و رعایت توصیه‌های بهداشتی انجام گرفته است.
 

صمدی تشریح کرد: شهرستان مشگین شهر از نظر امکانات و تجهیزات بیمارستانی در مضیقه است و وزارت بهداشت قول خرید و تحویل یک دستگاه سی تی اسکن پیشرفته به بیمارستان ولیعصر(عج) داده بود که متاسفانه عملیاتی نشده است.

وی تأکید کرد: سی تی اسکن قدیمی و فرسوده بیمارستان که در ایام کرونا با تعمیرات متعدد همراه شد جوابگوی نیاز اهالی نبوده و مردم جوابگوی نیاز شهرستان نیست و مراحل خرید ۵ دستگاه تنفس مصنوعی نیز انجام شده که امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی استان نسبت به تحویل آن‌ها اقدام نماید.

فرماندار مشگین شهر عنوان کرد: مراحل اجرایی بیمارستان ۸۱ تخت خوابی مشگین شهر با کندی پیش می‌رود و رضایت‌بخش نیست که پیگیری و همت مسؤولان استانی و کشوری را می‌طلبد.

وی بیان داشت: بخش عمومی ۳۰ تخت خوابی جدید در اختیار بیماران کرونایی بود که بخش داخلی و اطفال بیمارستان نیز دوباره در اختیار این بیماران قرار گرفت و بیماران غیرکرونا با مشکل مواجه شدند.

صمدی گفت: متاسفانه در اوج شیوع کرونا فقط ۴ پرستار برای رسیدگی به ۴۰ بیمار داشتیم که نیازمند جذب نیروی جدید در بیمارستان ولیعصر هستیم.