جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

مشکل پرداخت معوقات شهرداری به کارگران حل و فصل شد - خبر

 

 

مشکل پرداخت معوقات شهرداری به کارگران حل و فصل شد

رئیس کمیسیون کارگری شهرستان خلخال گفت: مشکل پرداخت معوقات شهرداری به کارگران حل و فصل شد.

مشکل پرداخت معوقات شهرداری به کارگران حل و فصل شد

علی نظری شیخ احمد عصر امروز در اولین جلسه کمیسیون کارگری شهرستان خلخال با اشاره به معوق شدن حق بیمه و حقوق کارگران شهرداری‌ها و برخی از واحد‌های تولیدی و صنعتی در شهرستان خلخال اظهار کرد: مشکل پرداخت معوقات حقوق کارگران و حقوق بیمه آن حل و فصل شد و شهرداری‌های شهرهای خلخال، هشتجین‌ و شاهرود موظف به رعایت قانون و پرداخت حقوق و بیمه آنها هستند.

وی تصریح کرد: کارخانه نئوپان خلخال از بابت حقوق و مزایا به کارگران هیچ بدهی ندارد و باید دستگاه‌ها تلاش کنند تا حقوق کارگران به خوبی ادا شود.

فرماندار خلخال عنوان کرد: در شهرستان خلخال یک‌هزار و 110 واحد فعال کارگاهی اعم از واحد تولیدی صنعتی، نانوایی و سایر واحد‌ها داریم که بیش از 12 هزار و 200 نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند که با احتساب خانوارهای تحت تکلف این کارگران بیش از 33 هزار نفر زیر چتر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

نظری شیخ احمد با اشاره به آمارهای موجود و مستندات اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: بیش از 100 عدد پرونده در سال گذشته در زمینه مشکلات کارگری مورد رسیدگی قرار گرفته و تلاش شود که ارگان‌های ذیصلاح رسیدگی‌کننده مشکلات کارگران در سریعترین زمان امورات کارگران را پیگیری و حل و فصل کنند.

وی، یکی از اصلی‌ترین وظایف کمیسیون کارگری را بررسی مشکلات حوزه کارگری و رسیدگی سریع به آنها دانست و از زحمات اعضای عضو کارگروه کمیسیون کارگری شهرستان خلخال که با حضور ارگان‌های نظارتی و اجرایی تشکیل شد، تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این جلسه سلمان ستاری رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی از عملکرد اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی گزارشی از سال 94 و اقدامات انجام گرفته در سال 95 را به جمع حاضر ارائه کرد