جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

مشکل قطعی و نوسان برق خوروش رستم خلخال برطرف می‌شود - خبر

 

 

مشکل قطعی و نوسان برق خوروش رستم خلخال برطرف می‌شود

رییس شرکت توزیع برق منطقه خلخال با اشاره به مشکل افت فشار، قطعی و نوسان برق در بخش خورش رستم خلخال گفت: در تلاش هستیم با احداث و راه‌اندازی پست ۶۳ کیلوولتی در منطقه به مشکل قطعی و نوسان برق در این بخش برای همیشه پایان دهیم.

مشکل قطعی و نوسان برق خوروش رستم خلخال برطرف می‌شود

فرشاد سیدی اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه تکمیل شده و با اتصال آن به شبکه سراسری برق از سمت استان گیلان ضریب پایداری برق شهرستان افزایش خواهد یافت .

وی با بیان اینکه برای احداث پست جدید برق این شهرستان بالغ بر هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه می‌شود گفت: در حال حاضر برای تامین برق ۴۰ هزار و ۳۵۲ مشترک خلخال،  ۲ خط ۶۴۴ کیلومتر و ۶۵۸ کیلومتری شبکه هوایی فشار قوی،  ۳۵۲ کیلومتر شبکه فشار متوسط با یک پست ۶۳ کیلوولتی احداث شده و با تکمیل و بهره‌برداری از پست ۲۳۰ کیلو ولتی ضمن افزایش ضریب ایمنی و پایدار برق منطقه،  انرژی مورد نیاز واحدهای صنعتی بزرگ  این شهرستان بیش از اندازه نیاز صنایع تامین خواهد شد.

سیدی با اشاره به قطع برق روستای لرد  خلخال گفت: برق این روستای چهار هزار نفری از ساعت یک بامداد امروز به علت وجود اشکال ونقض فنی در نشتی مقرهای خط 20 کیلوولت انتقال برق قطع شده بود که  با تلاش ماموران  این شرکت مشکل به وجود آمده بر طرف و هم اکنون برق  روستا وصل شده است.

رییس شرکت توزیع نیروی برق منطقه خلخال  گفت: در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک، خدمات غیرحضوری این شرکت درسال جاری بطور قابل‌توجهی نسبت با گذشته افزایش یافته است.

او اظهار کرد :  شرکت توزیع نیروی برق خلخال  نسبت به عملیاتی کردن چند خدمت الکترونیکی جدید از جمله حذف قبض‌های کاغذی برق و ارسال صورت حساب دوره کارکرد  با پیامک اقدام کرده و هم‌اکنون بیش از 80 درصد مشترکین با استفاده از این سیستم اقدام به پرداخت قبض  برق مصرفی خود می‌کنند.

سیدی بیان کرد : در حال حاضر خدماتی همچون درخواست پیگیری انشعاب، رؤیت قبوض، تغییر نام، پرداخت هزینه انشعاب ، افزایش و کاهش قدرت انشعاب با همکاری دفتر ای،سی ،تی و دفتر فروش و خدمات مشترکین ارائه می‌شود.