جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

مشکل آب لاهرود و ارشق برطرف می‌شود - خبر

 

 

مشکل آب لاهرود و ارشق برطرف می‌شود

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر گفت: مشکل آب شهر لاهرود و بخش ارشق برطرف می‌شود.

مشکل آب لاهرود و ارشق برطرف می‌شود

اکبر صمدی اظهار کرد: سد سبلان حدود ۱۵ سال پیش به بهره‌برداری رسیده اما متأسفانه اراضی پایاب این سد بعد از گذشت ۱۵ سال هنوز تکمیل نشده‌اند؛ با توجه به زمان‌بر بودن عملیات اجرایی پایاب سد سبلان، حل مشکل آب بخش‌های ارشق و شهر لاهرود در اولویت قرار گرفت تا بعد از ۱۵ سال مشکلات مردم این بخش‌ها در حوزه آب برطرف شود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی آبرسانی به ۳۰۹ هکتار از اراضی پایاب سد سبلان در محدوده شهر لاهرود شروع شده، گفت: این پروژه با حدود ۲ میلیارد تومان اعتبار، توسط آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی استان شروع شده و برای حل مشکل آب کشاورزی این بخش تا ۳ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: یک‌هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد سبلان در محدوده بخش ارشق قرار دارد که پیمانکار این پروژه نیز مشخص شده و با اعتبار ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان توسط آب منطقه‌ای استان عملیات اجرایی آن شروع شده است و ظرف ۶ ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: مجتمع آبرسانی شهید سلیم‌زاده نیز از جمله پروژه‌های مهم شهرستان در حوزه آب شرب روستایی با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اجرایی می‌شود و ۸۵ روستای شهرستان از نعمت آب سالم برخوردار می‌شوند.

رئیس شورای اداری شهرستان مشگین‌شهر با بیان اینکه به دنبال افزایش تعداد نمایندگی ادارات در بخش ارشق هستیم، گفت: با توجه به مسافت ۸۰ کیلومتری بخش ارشق با مرکز شهرستان مشگین‌شهر و سهولت در دسترسی مردم به ادارات، تعداد نمایندگی ادارات در این بخش از ۱۳ نمایندگی اداره به ۲۰ نمایندگی افزایش می‌یابد.