جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

مشکل آب خلخال حل می‌شود - خبر

 

 

مشکل آب خلخال حل می‌شود

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: با اجرای پروژه زون سه طرح آبرسانی خلخال مشکل کمبود آب در مناطق مرتفع و حاشیه‌نشین این شهر برای همیشه مرتفع می‌شود.

مشکل آب خلخال حل می‌شود

مسعود خیرجو افزود: برای اجرای این پروژه ۱۱۴ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی در سال جاری تخصیص یافته و هم‌اکنون کار در مرحله عقد قرارداد با پیمانکار مجری برنده مناقصه این طرح می‌باشد.

وی از تخصیص ۱۰ میلیارد ریال اعتبار جدید در سال جاری از محل اعتبارت تنش آبی وزارت نیرو برای حل مشکل آب شرب شهر هشجین مرکز بخش خورش‌رستم خلخال خبر داد و اظهارداشت: پارسال ۹ میلیارد ریال صرف تعویض لوله‌های خطوط انتقال آب هشجین شد.

او تشریح‌کرد: برای رفع مشکل قطعی و کمبود آب شرب هشجین پیشنهاداتی ارائه شد و ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به پیمانکار واگذار شد تا با ساماندهی خطوط لوله انتقال آب از محل پمپاژ آب در حاشیه رودخانه قزل‌اوزن تا شهر هشجین مشکل آب شرب اهالی این شهر مرتفع شود.

وی گفت: برای رفع کمبود آب ، طرح بازسازی چهار ایستگاه پمپاژ شیرآلات و ۱۳ کیلومتر خط انتقال از قزل‌اوزن تا شهر هشجین توسط پیمانکار آغاز و با نظارت شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل اجرایی خواهد شد.

خیرجو افزود: اجرای طرح بهسازی و بازسازی شبکه آبرسانی هشجین  کار آبرسانی به چهار روستای بخش خورش‌رستم از جمله کزج، منامن، هشی و گهراز نیز که از آب شهری تامین می‌شود، را تحت تاثیر قرار خواهد داد و به افزایش آب به این روستا ها کمک خواهد کرد.