جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

مشکلی در تامین گاز مایع اهالی خلخال نیست - خبر

 

 

مشکلی در تامین گاز مایع اهالی خلخال نیست

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال گفت: در حال حاضر هیچ گونه مشکلی در تامین گاز مصرفی خانگی و صنعتی این شهرستان وجود ندارد.

مشکلی در تامین گاز مایع اهالی خلخال نیست

احمد قنبری با بیان اینکه ماهانه بیش از ۸۰ تن گاز مایع برای مصرف خانگی و صنعتی این منطقه توزیع و در اختیار مصرف‌کنندگان این سوخت به قیمت مصوب دولتی قرار می‌گیرد، افزود: گاز مایع توزیع شده در ماهانه در خلخال بیش از ۲ برابر سهم منظور شده برای این شهرستان است.

وی اظهارداشت: ۸۰ درصد از توزیع گاز در این شهرستان بصورت الکترونیکی بوده و ۲۰ درصد باقیمانده نیز برای افرادی است که به هر عنوان تاکنون نتوانسته‌اند نسبت به دریافت کارت الکترونیکی گاز مایع اقدام کنند.

او با بیان اینکه هدف از توزیع سامانه‌ای گاز مایع هدفمندی یارانه‌ها ، جلوگیری از قاچاق این فرآورده سوختی و پیشگیری از فروش خارج از قیمت مصوب به مصرف‌کنندگان گاز مایع است، گفت: با کوتاه شدن دست واسطه‌ها گاز مایع موردنیاز و مصرفی مردم ۲ بخش خانگی و صنعتی براحتی تامین شد.

قنبری افزود: ۷۵ درصد از مصرف گاز مایع در خلخال در بخش خانگی بویژه روستاهای فاقد گاز طبیعی بوده و توزیع گاز مایع در بین ۲۵ درصد مصرف‌کنندگان صنعتی و فعالان در بخش ایزوگام مشروط به داشتن پروانه کسب از سوی مصرف‌کنندگان صنعتی این سوخت است.

او افزود: در نیمه اول آبان ماه امسال ۳۷ تن گاز مایع از سوی شرکت تهیه و توزیع این فرآورده سوختی شهرستان توزیع شده و با مدیریت مناسب از سوی این شرکت دیگر خبری از صف‌های طولانی وانت‌بارهای انتظار در صف تحول گاز مایع و یا تجمع افراد در محل توزیع گاز مایع نیست.

وی با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بارش‌های چندین باره برف سنگین در پاییز و زمستان امسال در منطقه بر لزوم تامین سوخت ذخیره زمستای روستای صعب‌العبور و فاقد گاز طبیعی خلخال تاکید کرد و اظهارداشت: نفت سفید سه ماه زمستان روستاهای دورافتاده شهرستان قبل از آذرماه باید تامین شود.