سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

مشکلی در تامین ماسک و مواد ضدعفونی تکایا و دسته‌جات عزاداری اردبیل وجود ندارد - خبر

 

 

مشکلی در تامین ماسک و مواد ضدعفونی تکایا و دسته‌جات عزاداری اردبیل وجود ندارد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌های محرم گفت: در تهیه و تامین ماسک و مواد ضدعفونی در تکایا و دسته‌جات عزاداری هیچ مشکلی وجود ندارد.

مشکلی در تامین ماسک و مواد ضدعفونی تکایا و دسته‌جات عزاداری اردبیل وجود ندارد

بهروز ندایی افزود: همه عزاداری‌های محرم در محوطه باز و بدون سقف برگزار خواهد شد و باید فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در این محدوده‌ها رعایت شود.

وی بیان کرد:  آیین تشت‌گذاری، حرکت دسته‌جات عزاداری در معابر  و تعزیه به جهت تجمع مردم برای تماشا امسال ممنوع اعلام شده است.

او اضافه کرد: مردم اردبیل امسال با برگزاری عزاداری همراه با رعایت موارد بهداشتی عقل و شعور حسینی خود را در معرض دید همگان قرار خواهند داد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل با بیان اینکه متولی برگزاری مراسم ماه محرم سازمان تبلیغات اسلامی است، افزود: دستگاه‌های اجرایی، هیات امنا مساجد و شهروندان استان باید همکاری لازم را داشته باشند و ممنوعیت پروتکلی کاملا مشخص شده و همگان باید به قانون تمکین کنند.

ندایی با اشاره به آمارهای مربوط به ابتلا به کرونا در استان گفت: با تلاش و همکاری بین بخشی دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه‌های اجرایی تعداد بستری‌ها و مبتلایان به ویروس کرونا کاهش یافته و سیر نزولی در پیک دوم کرونا در استان نسبت به دیگر مناطق  سریع‌تر اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های بیله‌سوار و پارس‌آباد هم‌اکنون در پیک بیماری قرار دارند، اظهارداشت: شهرستان‌های اردبیل و مشگین‌شهر در هفته گذشته شیب ملایم و نزولی داشته‌اند اما باید تلاش کنیم شهرستان‌های بیله‌سوار و پارس‌آباد نیز از وضعیت قرمز به سمت وضعیت زرد و سفید حرکت کنند.