جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

مشکلی از بابت تأمین واکسن دامی در استان اردبیل وجود ندارد - خبر

 

 

مشکلی از بابت تأمین واکسن دامی در استان اردبیل وجود ندارد

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: در حال حاضر مشکلی از بابت تأمین واکسن دامی در استان اردبیل وجود ندارد.

مشکلی از بابت تأمین واکسن دامی در استان اردبیل وجود ندارد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صادق صالحی، مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل امروز اظهار کرد: در حال حاضر مشکلی از بابت تأمین واکسن دامی در استان اردبیل وجود ندارد و به اندازه کافی و لازم واکسن موجود است و از این بابت جای هیچ نگرانی نیست.
وی از حمایت‌ها و مساعدت‌های فرماندار گرمی در اجرای طرح‌های مهم دامپزشکی به پتانسیل بالای دامپروری و تولیدات دامی در منطقه اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح‌های متعددی که در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری‌های مختلف دامی انجام شده است خوشبختانه مشکل حادی از بابت این بیماری‌ها در منطقه نداریم و این امر مرهون تلاش مضاعف، جدی و جهادگونه همکاران دامپزشکی است.
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل بیان کرد: فعالیت مجموعه دامپزشکی در این شهرستان به دلیل پتانسیل بالای دامپروری و تولیدات دامی و نیز وجود دام‌های عشایر بیشتر از دیگر شهرستان‌ها است و از این رو خواستار افزایش سطح همکاری و حمایت از سوی فرمانداری هستیم.
صالحی در خصوص حمایت از سرمایه گذار متقاضی احداث کشتارگاه صنعتی دام در این شهرستان با توجه به زیر ساخت‌های موجود، بحث و تبادل نظر انجام و مقرر گردید پیگیری‌های لازم و حمایت همه جانبه از این سرمایه گذار در ارتباط با توسعه اشتغال و جلوگیری از خروج دام زنده به استان‌های مرکزی کشور و توسعه بخش دامپروی و تولید، بسته بندی و صادرات گوشت انجام گیرد.
وی تأکید کرد: سرمایه گذاری مناسب و منطبق با ظرفیت‌های دام منطقه می‌تواند اشتغال قابل توجهی در این منطقه ایجاد نماید.
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل کمبود اعتبارات و نیروی انسانی و تجیهزات را مهمترین چالش پیش روی دامپزشکی استان عنوان و خواستار تخصیص اعتبارات لازم برای طرح‌های واکسیناسیون با واکسن بهادار دامی در جمعیت دامی این شهرستان شد