حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۸ دی ۱۳۹۷

مشکلات نقل و انتقال مالی ایران و اتریش برطرف می‌شود - خبر

 

 

مشکلات نقل و انتقال مالی ایران و اتریش برطرف می‌شود

رایزن بازرگانی اتریش در اردبیل گفت: به منظور افزایش روابط تجاری و اقتصادی ایران و اتریش، به دنبال برطرف‌سازی مشکلات نقل و انتقال مالی این دو کشور خواهیم بود.

مشکلات نقل و انتقال مالی ایران و اتریش برطرف می‌شود
گراند مایر شامگاه دوشنبه در نشست مشترک سفارت اتریش و اتاق بازرگانی اردبیل اظهار کرد: شاید ایام سختی از لحاظ ارتباطات اقتصادی بین دو کشور پیش روی ما باشد اما با توجه به اینکه ایران و سیستم اقتصادی این کشورهمواره توانسته است از چالش‌های بزرگتر از این عبور کند این موضوع باعث مثبت اندیشی و نقطه عطفی برای افزایش تبادلات اقتصادی می‌شود.
 
وی افزود: توانایی‌های گذشته اقتصاد ایران در عبور از چالش‌های بزرگ نشانگر آن است که ایران دوباره می‌تواند به سختی‌های پیش‌رو فائق آید.
 
رایزن بازرگانی اتریش بیان کرد: تجارت و سرمایه گذاری به صورت خیابان یک طرفه نبوده و توسعه و رشد تبادلات اقتصادی نیازمند همراهی و کمک هر دو طرف است و از این رو کشور اتریش آمادگی کافی جهت کمک برای ایجاد شرکت‌هایی در اتریش جهت فروش محصولات و تولیدات کشور ایران را دارد.
 
مایر ادامه داد: صادرات به کشور اتریش به نوعی صادرات به کل اتحادیه اروپا قلمداد می‌شود و ما در کشور اتریش آمادگی کافی و لازم را جهت افزایش تبادلات اقتصادی در هر زمینه‌ای و هموارسازی راه‌ها برای همکاری اقتصادی دو کشور را داریم.
 
وی با اشاره به مشکلات بانکی و پرداخت‌های مالی مستقیم به کشور اتریش تصریح کرد: کاملا به موضوع مشکلات پرداخت مستقیم به اتریش و تبادلات مالی آگاهی داریم از همین رو نمایندگان اتریش در اتحادیه اروپا در تلاش برای یافتن راه‌حلی آسان و سریع برای حل مشکلات نقل و انتقالات مالی بین دو کشور هستند.
 
رایزن بازرگانی اتریش با بیان به پتانسیل‌های بالای اردبیل در حوزه تولید عسل افزود: با توجه به اینکه شرکت‌های متعددی در کشور اتریش در بخش بسته بندی عسل و صادرات به کل اروپا فعالیت می‌کنند می‌توان با ایجاد ارتباط بین تولیدکنندگان عسل در استان اردبیل در این حوزه با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالای استان اردبیل در تولید محصولات عسل با شرکت‌های بسته بندی عسل در اتریش همکاری‌های موثری در این حوزه داشت.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، مایر گفت: برگزاری چنین نشست‌هایی با حضور فعالان عرصه اقتصادی استان اردبیل نشانگر علاقه این فعالان برای افزایش ارتباطات اقتصادی بین دو کشور است.