جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

مشکلات صادرات محصولات کشاورزی استان اردبیل حل می‌شود - خبر

 

 

مشکلات صادرات محصولات کشاورزی استان اردبیل حل می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در حال حاضر برای سیب‌زمینی‌کاران اردبیلی مشکل اساسی صادرات وجود دارد که در این راستا با انجام اقدامات لازم برای حل آن برنامه‌ریزی‌های لازم عملیاتی می‌شود.

مشکلات صادرات محصولات کشاورزی استان اردبیل حل می‌شود

خلیل نیکشاد اظهار داشت: مشکل کنونی برای سیب‌زمینی‌کاران و کشاورزان زحمت‌کش سبب نگرانی مسئولان نیز شده و از دو ماه گذشته مکاتبات لازم با مسئولان ارشد استانی و کشوری برای ارائه راهکار مناسب برای رفع مشکل کشاورزان انجام داده‌ایم.

وی از تلاش برای رفع دغدغه صادرلات محصولات کشاورزی در استان اردبیل خبر داد و افزود: در حال حاضر با توجه به مشکلات پیش آمده در حوزه صادرات به دلیل تعلیق کارت‌های بازرگانی صادرکنندگان، صادرات این محصول به خارج از کشور نیز با مشکل جدی مواجه شده و از همین‌رو اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای رفع مشکل صادرات عملیاتی شده است.

نیکشاد با اشاره به محصولات کشاورزی استراتژیک استان اردبیل تصریح کرد: در این راستا ارائه مشوق‌های صادراتی و معافیت از تعهد ارزی برای محصول سیب‌زمینی در اولویت ما قرار دارد چراکه به‌طور کلی می‌توان در هر استانی دو محصول به عنوان محصولاتی که بیشترین تولید در استان را دارند به‌عنوان محصولاتی که معاف از تعهدات ارزی باشند انتخاب شده و این‌چنین انگیزه‌‌ مضاعفی برای صادرکنندگان به وجود آید.