سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

مشکلات اقتصادی مانع از پیشقدمی مردم برای کمک به ستاد عتبات نشد - خبر

 

 

مشکلات اقتصادی مانع از پیشقدمی مردم برای کمک به ستاد عتبات نشد

مدیر ستاد عتبات عالیات استان اردبیل گفت:مشکلات مالی و اقتصادی در جامعه مانع از پیشقدمی مردم برای کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات نشده است.

مشکلات اقتصادی مانع از پیشقدمی مردم برای کمک به ستاد عتبات نشد
اسفندیار هوشیار در جلسه شورای هماهنگی ستاد عتبات عالیات در خلخال اظهار داشت: مشکلات مالی و اقتصادی در جامعه مانع  از پیشقدمی مردم برای کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات نشده است.
 
وی با بیان اینکه مردم استان اردبیل بطور میانگین سالانه بیش از 20 میلیارد ریال به بازسازی صحن‌های مطهر ائمه معصوم در کشور عراق کمک مالی کرده‌اند، افزود: برخلاف سال‌های گذشته به جای اعلام مبلغ تعهد سالانه استان،سهم  این استان برای کمک به بازسازی عتبات عالیات در کشور عراق در سال جاری به ازای هر شهروند 50 هزار ریال تعیین شده که تلاش می‌شود با تبلیغات محیطی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی این امر تا پایان سال محقق شود.
 
مدیر ستاد عتبات عالیات استان اردبیل بیان کرد: بانوان استان نیز به لحاظ بیشترین سطح مشارکت در کمک مالی به بازسازی عتبات عالیات موفق به کسب رتبه برتر کشور در سال گذشته در این زمینه شدند.
 
هوشیار به تغییر روش‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی به موسسات خیریه پس از شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت برگزاری مجلس ترحیم در مساجد اشاره کرد و گفت: سمت و سوی هزینه‌های مربوط به برگزاری این مراسم و احسانات و نذورات باید به سمت کمک به بازسازی عتبات عالیات هدایت شود. 
 
وی  به جایگاه ویژه خلخال در بین شهرستان‌های مختلف استان بدلیل قابل توجه بودن سطح کمک‌های انجام شده به بازسازی افزود: اهالی عاشق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) خلخال  از سال 1393 یک میلیارد و 840 میلیون ریال به بازسازی صحن‌های مطهر کمک کرده‌اند و با توجه به شرایط کرونایی با همکاری مساجد و تبلیغات روحانیون، کمک‌های هیات مذهبی و سایر نهادهای مذهبی شهرستان تا پایان سال محقق خواهد شد.
 
امام جمعه خلخال نیز در این جلسه گفت: بازسازی عتبات عالیات بدست مهندسان، پیمانکاران و تلاشگران ایرانی در کشور عراق موجب عزت و افتخار نظام ولایی اسلامی ایران است.