سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مشمولان غایب جرایم خود را می‌توانند قسطی پرداخت کنند - خبر

 

 

مشمولان غایب جرایم خود را می‌توانند قسطی پرداخت کنند

معاون وظیفه عمومی نیروی انتظامی استان اردبیل گفت: مشمولان غایب می‌توانند برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی خود جرایم اعمال شده را به صورت قسطی پرداخت کنند.

مشمولان غایب جرایم خود را می‌توانند قسطی پرداخت کنند

دادرس همت‌جو اظهار کرد: مرحله اول این طرح از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده بود و تا پایان سال 94 شاهد اجرای آن بودیم.

وی گفت: مرحله دوم اجرای این طرح از 20 اردیبهشت امسال آغاز شده و مشمولان غایب با مراجعه به دفاتر 10+ پلیس می‌توانند وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند به طوری که مشمولان با 8 سال غیبت مشمول این قانون بوده و با پرداخت جرایم در نظر گرفته می‌توانند کارت پایان خدمت دریافت کنند.

معاون وظیفه عمومی نیروی انتظامی استان اردبیل رقم جریمه‌های اعمال شده را برای مشمولان زیر دیپلم 10 میلیون، دیپلم 15 میلیون تومان ، فوق دیپلم 20 میلیون تومان، لیسانس 25 میلیون تومان، فوق لیسانس 30 میلیون تومان، دکتری غیرپزشکی 35 میلیون تومان، دکتری پزشکی 40 میلیون تومان، و پزشکان متخصص نیز 50 میلیون تومان تعیین شده است.

همت‌جو ادامه داد: به ازاری هر سال غیبت مازاد بالای 8 سال 10 درصد کل جرایم به این رقم اضافه می‌شود و مشمولان غایب متاهل از 5 درصد تخفیف نیز بهره‌مند می‌شوند.

وی عنوان کرد: به ازای هر فرزند 5 درصد نیز تخفیف در نظر گرفته شده که مشمولان متاهل دارای فرزند می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

معاون وظیفه عمومی نیروی انتظامی استان اردبیل گفت: برخی از این مشمولان که توان پرداخت یکجای مبلغ جریمه را ندارند می‌توانند تا پایان امسال به صورت اقساطی و در چند قسط آن را پرداخت کنند که این کار با مراجعه به بانک قوامین انجام شده و مشمولان با پرداخت یک سوم کل جرایم خود به صورت نقد می‌توانند مابقی را در اقساط چندین ماهه پرداخت کنند.

همت‌جو نوع دوم پرداخت این جرایم را به صورت قسطی در قالب دریافت وام از بانک بیان کرد و افزود: مشمولان می‌توانند این وام را یکجا و یا در قالب چند قسط تعیین شده پرداخت کنند تا امکان بهره‌مندی از مزایای به وجود آمده برای مشمولان فراهم آید.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی ضرورت تعیین تکلیف مشمولان غایب را بر اساس مواد 10، 58 و 63 قانون ضروری اعلام کرد و گفت: اگر این مشمولان غایب نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خدمت سربازی خود اقدامی نکنند قطعا با مشمولان غایب برخورد جدی خواهیم کرد.