سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

مشاوره‌های کمیته امداد آسیب‌ها را به حداقل رسانده است - خبر

 

 

مشاوره‌های کمیته امداد آسیب‌ها را به حداقل رسانده است

مشاوره‌های کمیته امداد آسیب‌ها را به حداقل رسانده است

مشاوره‌های کمیته امداد آسیب‌ها را به حداقل رسانده است

 محمد کیانی عصر امروز در نشست مسئولان حوزه مشاوره و آموزش کمیته امداد اردبیل اظهار کرد: در سال‌جاری 14 هزار و 233 نفر از مددجویان تحت حمایت از جلسات مشاوره‌ای و راهنمایی این نهاد بهره‌مند شده‌اند.

وی تصریح کرد: برای ارائه‌ مشاوره و راهنمایی به این تعداد از مددجویان هشت هزار و 15 جلسه به صورت فردی و گروهی برگزار شده است.

مدیر اداره فرهنگی و آموزشی کمیته امداد استان اردبیل متذکر شد: همسران جوان، زنان سرپرست خانوار، جوانان در آستانه‌ ازدواج، دانش‌آموزان و دانشجویان، دختران بازمانده از تحصیل و سالمندان از این جلسات بهره‌مند شده‌اند.

کیانی تبیین کرد: این جلسات به تفکیک رده‌های مختلف سنی و جنسیت مددجویان برگزار می‌شود تا تأثیرات بسزایی را بر زندگی افراد تحت پوشش به همراه داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: خدمات مشاوره و راهنمایی در زمینه‌های مباحث روانشناختی، خانواده درمانی، زوج درمانی، روان درمانی، مشاوره شغلی، تحصیلی و مشاوره‌های قبل، حین و بعد از ازدواج توسط کمیته امداد ارائه می‌شود.

مدیر اداره فرهنگی و آموزشی کمیته امداد استان اردبیل اضافه کرد: یکی از اهداف مهم کمیته‌ امداد برگزاری جلسات و ارائه‌ مشاوره و راهنمایی به خانواده‌های تحت پوشش است تا سطح آگاهی و تصمیم‌گیری آنها ارتقا یابد.

کیانی با بیان اینکه ارائه‌ مشاوره به مددجویان جلوگیری و پیشگیری از افزایش مشکلات آنها را به دنبال دارد، ادامه داد: افزایش اعتماد به نفس و خودباوری، مدیریت زمان، بیان تفکر خلاق و مثبت‌اندیشی از جمله مزایای ارائه‌ مشاوره به گروه هدف است.