جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

مشاغل سخت و زیان‌آور در اردبیل شناسایی می‌شوند - خبر

 

 

مشاغل سخت و زیان‌آور در اردبیل شناسایی می‌شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با بررسی پرونده‌های مربوط به مشاغل سخت و زیان‌اور، این گونه مشاغل در کمیته تجدید نظر استان تشخیص و شناسایی می‌شود.

مشاغل سخت و زیان‌آور در اردبیل شناسایی می‌شوند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسم رحیمی صبح امروز در جلسه تجدید نظر بررسی مشاغل سخت و زیان‌آور در اردبیل اظهار داشت: با بررسی‌های لازم تعداد 36 فقره پرونده که شامل 68 کارگاه و 82 عنوان شغلی بود مورد رسیدگی قرار گرفت که تعداد 10 عنوان شغلی سخت و زیان‌آور تشخیص داده شد.
 
وی با قدردانی از اعضای کمیته در مورد وظایف کمیته تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان‌آور استان گفت: کارگران و کارفرمایانی که نسبت به آرای صادره کمیته بدوی اعتراضی داشته باشند می‌توانند درخواست تجدید نظرخواهی خود را ظرف 15 روز بعد از دریافت ابلاغ رای بدوی به مراکز کاریابی در مرکز استان و ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان ها ارایه کنند که پس از بررسی توسط کارشناسان  به کمیته تجدید نظر استان ارایه می‌شود.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: به استناد آئین نامه و دستورالعمل‌های اجرایی مشاغل سخت و زیان‌آور، کمیته تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان‌آور در این اداره کل اقدام به احصای مشاغل سخت و زیان‌آور می‌کند.
 
رحیمی با تاکید بر تلاش نهادهای مربوطه در ایجاد وحدت رویه در زمینه اجرای آئین‌نامه مشاغل سخت و زیان‌آور در استان تصریح کرد: وحدت رویه در روند اجرای این آئین نامه سبب ایجاد رضایتمندی کارگران، تسریع و تسهیل در امور رسیدگی به پرونده‌ها و از همه مهم‌تر جلوگیری از اتلاف منابع و زمان بررسی پرونده‌های ارجاعی به کمیته‌های بدوی و تجدید نظر تشخیص و تطبیق مشاغل سخت و زیان‌آور استان می‌شود که همواره این روند ادامه خواهد داشت تا مشکلات کارگران استان در این زمینه رفع شود.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: اجرای دقیق قانون و مقررات تنها اصلی بوده که همواره مورد تاکید اعضای این کمیته است  و در بحث اجرای قوانین و آئین‌نامه‌های مشاغل سخت و زیان‌آور باید همه بخش‌ها وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام دهند.