سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

مشارکت استان‌های اردبیل و گیلان برای حفاظت از منابع طبیعی - خبر

 

 

مشارکت استان‌های اردبیل و گیلان برای حفاظت از منابع طبیعی

به منظور حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی، حکم مأموریت مشترک برای نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان‌های اردبیل و گیلان صادر می‌شود.

مشارکت استان‌های اردبیل و گیلان برای حفاظت از منابع طبیعی
با هدف حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی، حکم مأموریت مشترک برای نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی استان‌های اردبیل و گیلان صادر می‌شود.
 
 با برگزاری نشست مشترک مدیران‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌های اردبیل و گیلان که به منظور بررسی راهکارهای جلوگیری از تخریب عرصه‌های منابع طبیعی و قاچاق چوب‌آلات و زغال جنگلی در اردبیل برگزار شد بر اساس توافقات به عمل آمده مرز مشترک  جغرافیایی حفاظت  منابع طبیعی فی مابین دو استان از این بعد بر داشته می‌شود و نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی دو استان می‌توانند برای مبارزه با مخربین و متجاوزین به عرصه‌های جنگلی و مرتعی وارد عمل شوند
 
احداث سه پاسگاه حفاظتی و دو برجک نگهبانی  مشترک برای جلو گیری از قاچاق چوب و زغال جنگلی، نصب دوربین در معبرها و گلوگاه‌ها برای پایش تصویری از جنگل‌های دو استان و همچنین گشت مشترک نیروهای یگان حفاظت دو استان از دیگر مصوبات این نشست بود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، لازم به ذکر است بعد از این نشست از مرزهای دو استان و همچنین محل احداث پاسگاه‌های مشترک بازدید به عمل آمد.