جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خلخال افزایش یافت - خبر

 

 

مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خلخال افزایش یافت

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) خلخال از افزایش قابل توجه کمک‌ها و مشارکت‌های مالی مردمی این نهاد در نیمه نخست امسال در کمک به نیازمندان جامعه این شهرستان خبر داد.

مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خلخال افزایش یافت
مقیم صبحی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد احیای زکات خلخال افزود: میزان مشارکت مردمی در مناسبت‌ها ،کمک‌های موردی ،کمک به ساخت مسکن محرومان و تامین مایحتاج موردنیاز فقرا  و نیازمندان در نیمه نخست امسال و در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.
 
وی با بیان اینکه امسال مردم مومن و نوع‌دوست خلخال  ۳۶ میلیارد ریال بصورت کمک نقدی ،غیرنقدی ،بسته‌های غذایی و معیشتی خشک ،ساخت مسکن محرومان و سایر کمک‌ها به نیازمندان یاری کرده‌اند، گفت: با شیوع بیماری کرونا در جامعه کمک‌های مالی مردم برای پیشگیری از وارد شده آسیب به قشر نیازمند و آسیب‌پذیر جامعه نیز بیشتر از پیش شده است.
 
او اظهارداشت: امسال علاوه بر افزایش کمک‌های و مشارکت‌های مردمی در بحث تامین معیشت جامعه نیازمند ،برای مقاوم‌سازی ۳۵ واحد مسکونی روستایی کمک مالی بلاعوض در اختیار نیازمندان به مسکن قرار گرفته که مجموع کمک‌های مالی هزینه شده برای احداث‌ ، مقاوم‌سازی و تعمیرات مسکن محرومان و نیازمندان این شهرستان ۶ میلیارد و ۷۲۵ میلیون ریال است.
 
صبحی گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) خلخال در سال جاری با پرداخت ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به ۲۶۴ خانوار به رفع نیاز مالی این خانوارها کمک کرده و با صرف اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال زمینه تامین جهیزیه برای ۳۷ نوعروس تحت پوشش را فراهم کرده است.
 
وی افزود: در راستای اجرای طرح خودکفایی و استقلال مالی خانوارهای تحت پوشش این نهاد حمایتی در سال جاری ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات اعتباری اران قیمت در اختیار مجریان ۵۸ طرح خودکفایی قرار گرفته و ۱۱ میلیارد ریال وام کم‌بهره بانکی نیز برای خوداشتغالی مددجویان پرداخت شده است.