جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

مسدود شدن راه چندین روستا در خلخال در اثر بارسنگین برف وکولاک - خبر

 

 

مسدود شدن راه چندین روستا در خلخال در اثر بارسنگین برف وکولاک

بارش برف همراه با کولاک شدید موجب مسدود شدن راه ارتباطی چندین روستا در مناطق مختلف شهرستان خلخال شد.

مسدود شدن راه چندین روستا در خلخال در اثر بارسنگین برف وکولاک

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال گفت: بارش سنگین برف موجب مسدود شدن راه ارتباطی روستاهای جلال‌آباد و ماجولان و تعدادی از روستاها در بخشهای شاهرود و مرکزی این شهرستان شده است.

خسروی با بیان اینکه با تلاش راهداران راه‌های ارتباطی بین شهری این شهرستان برف‌روبی و بازگشایی شده است گفت: هم‌اکنون ارتفاع برف در گردنه الماس در جاده ارتباطی خلخال - اسالم و پونل به بیش از ۴۰ سانتیمتر رسیده و عبور از این گردنه سخت و برف‌گیر شهرستان با احتیاط کامل صورت و با زنجیرچرخ میسر است.

وی از گرفتاری ۵۰ خودرو در برف و کولاک در جاده خلخال ـ اسالم در شب گذشته خبر داد و گفت: با تلاش چندین ساعته راهداران و ماموران پلیس راه خودروهای گرفتار در برف و کولاک به مسیر اصلی برگشته و سرنشینان آنها نجات یافتند.

سرهنگ صحبتی ،فرمانده پلیس راه اردبیل - سرچم نیز از باز بودن راه‌های جنوب استان اردبیل به جز راه ارتباطی خلخال - پونل در استان گیلان خبر داد وگفت: با وجود بارش برف در جاده ارتباطی اردبیل - سرچم در حال حاضر سطح این جاده با تلاش راهداران برف‌روبی و نمک‌پاشی شده و ترددخودروها در این مسیر در جریان است.

رییس اداره هواشناسی خلخال نیز از تدوام بارش برف در این شهرستان خبر داد و افزود: بارندگی‌ها تا روز چهارشنبه در این منطقه تدوام خواهد داشت.