جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

مسجد و محل استراحت در چهار ورودی شهر اردبیل احداث شود - خبر

 

 

مسجد و محل استراحت در چهار ورودی شهر اردبیل احداث شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: با توجه به سابقه تاریخی و اسلامی اردبیل انتظار می‌رود در چهار ورودی شهر اردبیل مسجد و محل استراحت احداث شود.

مسجد و محل استراحت در چهار ورودی شهر اردبیل احداث شود

آیت‌الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: با توجه به سبقه تاریخی و اسلامی اردبیل انتظار می‌رود در چهار ورودی شهر اردبیل مسجد و محل استراحت احداث شود به نحوی که نماد کشور و شهر اسلامی و تاریخی باشد.

او احداث مجتمع‌های خدماتی، نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی بین‌راهی را در سطح استان اقدامی ارزنده توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان برشمرد و بیان کرد: ساخت این مجتمع‌ها باید به نحوی باشد که گردشگران خارجی و به ویژه اتباع آذری بتوانند از آن استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به مرمت بازار تاریخی اردبیل گفت: مرمت و توسعه بازار تاریخی اردبیل موضوعی مهم و اساسی است تا همانطور که این بنای فاخر تاریخی از گذشته به ما ارث رسیده ما نیز با توسعه و مرمت این بنای تاریخی، آن را به عنوان بنایی ماندگار برای آیندگان به یادگار بگذاریم.

آیت الله عاملی مفاخر اردبیل را گنجینه‌ای عظیم برای منطقه دانست و تصریح کرد: از جمله آثار فاخر در استان اذان موذن‌زاده اردبیلی است که ثبت ملی شده و باید ندای این اذان در شهر طنین‌افکن شود.