رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

مسجد جامع شهربیله‌سوار افتتاح شد - خبر

 

 

مسجد جامع شهربیله‌سوار افتتاح شد

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و جمعی از مسؤولان استانی مسجد جامع شهر بیله سوار افتتاح شد.

مسجد جامع شهربیله‌سوار افتتاح شد

مسجد جامع شهر بیله 29سوار صبح امروز با حضور آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار اردبیل و جمعی از مسؤولان استانی افتتاح شد.

آیت الله سید حسن عاملی در این مراسم با اشاره به نقش فرهنگی و تربیتی مساجد در جامعه اظهار کرد: جریان فرهنگی بزرگی در این مسجد اتفاق خواهد افتاد.

وی با اشاره به اینکه معماری مساجد در جذب مردم به مسجد تاثیرگذار است افزود: ساخت مسجد با به‌کارگیری عناصر هنر و معماری اسلامی جذابیتی دو چندان پیدا می‌کند.

امام جمعه اردبیل بهترین معماری را در جهان متعلق به مساجد دانست و گفت: مسجدی در بهترین نقطه آلمان به دستور آیت الله بروجردی با بهترین معماری ساخته شده که عامل جذب بسیاری از مردم است.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به فرهنگ در گام دوم انقلاب اسلامی گفت: بیشتر مشکلات کشور فرهنگی بوده به صورتی که امروز دشمن با استفاده از ابزار رسانه در صدد ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به وجود بیش از 290 کانال ماهواره‌ای فارسی زبان ادامه داد: حدود ۶۰ کانال به زبان فارسی در حال پخش سریال‌های تلویزیونی می‌باشند.

وی تصریح کرد: هر لحظه میلیاردها دلار برای اداره این شبکه‌های ماهواره‌ای توسط دشمن برای نفوذ بر اعتقادات و سبک زندگی ما هزینه می‌شود.

امام جمعه اردبیل بیان داشت: ایران می‌خواهد تا در کانون حساس دنیا برای خود تصمیم بگیرد و این درحالی است که آمریکا و غرب به دنبال رهبری در جهان و دستیابی به منابع و نفت کشورهای دنیا هستند.

وی اقتصاد دنیا را وابسته به نفت دانست و افزود: امروز یک بشکه نفت می‌تواند به هزاران فراورده تبدیل شود و از این رو استکبار برای دستیابی به منابع نفتی جهان به هر توطئه و دسیسه‌ای دست می‌زند.

عاملی در ادامه به شخصیت والا و بی‌نظیر امیرالمومنان علی(ع) اشاره کرد و گفت: محب و شیعه علی(ع) باید به سیره آن حضرت تمسک جوید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بازسازی مسجد جامع بیله سوار به عنوان اقدام عملی امام جمعه این شهرستان در راستای پویش شهر زیبا بوده که به همت امام جمعه و خیرین شهرستان بیله سوار به اتمام رسیده است.