جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

مستند شیروان دره - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مستند شیروان دره

Loading the player...

مستند شیروان دره عنوان برنامه ای است که به مدت 30 دقیقه روزهای سه شنبه، چهارشنبه و جمعه از شبکه سبلان تهیه و پخش می شود.

در این برنامه به معرفی دره شیروان واقع در کوه سبلان پرداخت می شود این مستند به معرفی دایره المعارف گونه ی ژنو پارک شیروان دره سی می پردازد. این پارک طبیعی به عنوان دومین ژنو پارک خاورمیانه مراحل ثبت خود را در سازمان یونسکو سپری می کند این منطقه دارای ویژگی های منحصر به فرد جغرافیایی حیات گیاهی و جانوری می باشد.

شیروان دره‌سی حدودا در ۲۰کیلومتری جنوب شرقی مشکین شهر و در نزدیکی لاهرود قرار دارد، ارتفاع آن از سطح دریا ۲۲۰۰ متر و مساحت آنرا ۷۵ کیلومتر مربع است

شیروان دره‌سی (دره شیروان) یکی از یازده زیستگاه وحشی است که در منطقه سبلان واقع شده‌است.شیروان دره ,دره عمیق و عریض است که بریدگی‌های دیواره‌های صخره‌ای، چشم انداز خاصی به این منطقه بخشیده‌است وسنگها در آن به صورت تندیس‌هایی دیده می‌شوند

این دره از قسمت جنوب به دامنه شمالی سبلان (هرم) از شرق به جاده لاهرود - شابیل، از غرب به هوشنگ میدانی و از شمال به زمین‌های روستای قلچقلو منتهی می‌شود.

این پارک طبیعی به عنوان دومین ژنو پارک خاورمیانه مراحل ثبت خود را در سازمان یونسکو سپری می‌کند این منطقه دارای ویژگی‌های منحصر به فرد جغرافیایی حیات گیاهی و جانوری می‌باشد.

این زیستگاه محل زندگی دائمی جاندارن متعددی چون خوک، روباه، گرگ، قوچ , میش ارمنی، خرس قهوه‌ای، کبک، کل، بز،‌خرگوش،‌کبک دری، قمری، فاخته و شماری از پرندگان مهاجر است.

سال تولید: 94/01/01

نویسنده، تصویربردار و کارگردان: بهزاد مولود

گوینده متن: احسان بابایی

تدوین: بهزاد مولود

موسیقی و صداگذاری: امین رسولی

عنوان بندی و گرافیگ: فرشادفرزانه وش

دستیار تصویر: رضاجباری، مجید بشکلجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
... hassAN ZAFARABAZADEH ۱۳۹۴/۰۳/۲ ۱۴:۱۶

hassAN ZAFARABAZADEH
...
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۲ ۱۴:۱۶