رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد افزایش می‌یابد - خبر

 

 

مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد افزایش می‌یابد

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) در صحن علنی مجلس طرح و خوشبختانه این مهم مورد موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد افزایش می‌یابد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، صدیف بدری گفت: رح افزایش مستمری،‌مستمری‌بگیران دو سازمان بهزیستی و کمیته امداد با حمایت و پشتیبانی نمایندگان در صحن علنی مجلس طرح و مورد موافقت واقع شده است که در صورت تصویب این مهم مستمری مددجوان بهزیستی و کمیته امداد در کشور افزایش خواهد یافت.
 
وی با اشاره به اینکه طرح‌های حمایتی در هر زمان در مجلس از سوی نمایندگان مورد حمایت و پیگیری بوده است، افزود: خوشبختانه محوریت سازمان بهزیستی در حوزه سلامت کشور و همچنین کمیته امداد به قدری حائز اهمیت بوده است که در این زمینه تاکنون اقدامات قابل توجهی انجام شده است و در پی طرح‌های حمایتی در کشور افزایش مستمری افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد در کمیسیون تلفیق و برنامه ششم توسعه مطرح شده و با طرح در صحن علنی مجلس انتظار می‌رود تا مصوب شود.
 
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به لایحه حمایت از افراد معلول در کشور و مشوقهای ارائه شده در این زمینه، تصریح کرد: با جمع‌بندی لایحه خدمات معلولان کشور که در کمیسیون ویژه مجلس نیز مورد بررسی قرار گرفت فرصت‌های مناسب حمایتی برای این قشر فراهم شد که خوشبختانه هم‌اکنون نیز برخی از بازخوردهای این مهم را به وضوح در جامعه می‌بینیم.
 
بدری بیان کرد: نبود و یا کمبود فرصت اشتغال برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی یکی از مشکلات اصلی این افراد است که این مسئله نیز در سال جاری از محل هدفمندی یارانه‌ها برقراری مستمری خانوارهای پشت نوبتی بهزیستی است و این در شرایطی می‌باشد که استان اردبیل از 12 هزار نفر پشت نوبتی مستحق برخوردار باشد.