جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

مسابقه قرآنی «مدهامتان» در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

مسابقه قرآنی «مدهامتان» در اردبیل برگزار می‌شود

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: با همکاری سپاه حضرت عباس(ع) استان، موسسه مردم نهاد ندای آیه‌های نور و دارالقرآن کریم تبلیغات اسلامی اردبیل مسابقه قرآنی «مدهامتان» در اردبیل برگزار می‌شود.

مسابقه قرآنی «مدهامتان» در اردبیل برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نادر سقاء عصر امروز در جلسه هماهنگی مسابقه قرآنی «مدهامتان» در اردبیل اظهار داشت: با همکاری سپاه حضرت عباس(ع) استان، موسسه مردم نهاد ندای آیه‌های نور و دارالقرآن کریم تبلیغات اسلامی اردبیل مسابقه قرآنی «مدهامتان» در اردبیل برگزار می‌شود.
 
وی بیان کرد: این دوره از مسابقات معنوی 18 و 19 بهمن ماه با حضور فعالان خواهر و بردار کانون‌های مساجد استان در مسجد محمدیه برگزار می‌شود و به مناسبت ایام الله دهه فجر کاروان قرآنی آیه‌های نور در کانون منتخب استان اجرا می‌شود که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته است.
 
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل با بیان این که برنامه‌های قرآنی در 22 مسجد استان برگزار می‌شود گفت: 40 محفل انس با قرآن کریم با عنوان " 10 شب، 10 مسجد" نیز از دیگر برنامه‌های کانون بود و پویش سراسری حفظ سوره فجر نیز با هدف ترویج فرهنگی قرآن در کانون‌های فرهنگی مساجد استان اجرا می‌شود.
 
سقاء تصریح کرد: این دوره از مسابقه قرآنی در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، قرائت نماز، حفظ کل، حفظ جزء 30، قرائت تقلیدی، اذان و نقاشی برگزار می‌شود و منتخبان نهایی در این دوره از مسابقه به مرحله کشوری راه می‌یابند که این مسابقه به میزبانی مشهد برگزار می‌شود.
 
وی بیان کرد: سنجش توانمندی‌ها و فعالیت‌های قرآنی از مهم‌ترین برنامه‌های کانون‌های مساجد استان است که تلاش بر این است که با ایجاد حس رغبت و اشتیاق در بین جوانان این برنامه‌ها را توسعه بخشیده و به تمامی اهداف خود در راستای توسعه برنامه‌های قرآنی در استان دست یابیم.