حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان برگزار می‌شود - خبر

 

 

مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان برگزار می‌شود

پنجمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان روزهای 29 تا 30 آذرماه در اردبیل برگزار می‌شود.

مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان برگزار می‌شود

مسابقات بر اساس مقررات جام جهانی کشتی فرنگی در 10 گروه وزنی بزرگسالان در اوزان 55، 60، 63، 67، 72، 77، 82، 87، 97 و 130 کیلوگرم با 2 کیلوگرم ارفاق وزن برگزار می‌شود.

در صورتی که تیم‌های شرکت‌کننده کمتر از 6 تیم باشند، مسابقات در یک گروه بین 6 تا 10 تیم، در 2 گروه و بیش از 10 تیم در قالب 4 گروه برگزار می‌شود.

در صورتی که مسابقات در چهار گروه برگزار شود، تیم‌های اول هر گروه به ترتیب گروه‌بندی گروه‌های (A-B-C-D) با یکدیگر رقابت مرحله نیمه نهایی را برگزار می‌کنند و تیم‌های برنده رقابت‌های فینال را برگزار می‌کنند. همچنین تیم‌های بازنده رقابت‌های نیمه نهایی، مسابقات سوم چهارمی را برگزار می‌کنند. تیم‌های دوم هر گروه به همین ترتیب برای تعیین رده‌بندی پنجم تا هشتم رقابت خواهند کرد. تیم‌های سوم هر گروه نیز به همین ترتیب برای تعیین تیم‌های نهم و دهم رقابت را برگزار می‌کنند.

مقررات فنی مسابقات طبق آخرین مقررات جام جهانی سال 2018 می باشد و کشتی‌گیران می‌بایست قبل از وزن کشی تحت معاینات پزشکی قرار گیرند.

داوران بین المللی درجه سه، دو، یک و S1 می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند و هر تیم می‌تواند حداکثر 2 کشتی‌گیر خارجی در ترکیب داشته باشد و ترانسفر آن باید مطابق مقررات اتحادیه جهانی کشتی انجام شود.

حداکثر تعداد کشتی‌گیران هر تیم می‌تواند 14 نفر باشدو حداقل تعداد نفرات هر تیم برای شرکت در مسابقات، 6 کشتی‌گیر خواهد بود.

هر کشور می‌تواند با بیش از یک باشگاه در مسابقات شرکت نماید اما باشگاه‌ها باید از سوی فدراسیون ملی معرفی شوند.