جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

مسابقات قرآن دانش آموزان سراسر کشور در اردبیل برگزار می شود - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مسابقات قرآن دانش آموزان سراسر کشور در اردبیل برگزار می شود

مسابقات قرآن دانش آموزان سراسر کشور در اردبیل برگزار می شود


مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: مسابقات قرآن دانش‌آموزان سراسر کشور تیرماه سال ۹۶ به میزبانی استان اردبیل برگزار خواهد شد.

مسابقات قرآن دانش آموزان سراسر کشور در اردبیل برگزار می شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، احمد ناصری در جلسه کمیسیون آموزش عمومی قرآن کریم استان اردبیل با موضوع میزبانی مسابقات قرآن دانش‌آموزان در اردبیل با اشاره به آخرین روز هفته شوراهای آموزش و پرورش اظهار داشت: شوراهای آموزش و پرورش باب مشارکت در دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی بیان کرد: یکی از سیاستهای پنج گانه آموزش و پرورش، جلب مشارکت عمومی بوده و در این بخش در سطح استان جو بسیار صمیمی با همت اولیا و دستگاههای اجرایی ایجاد شده است که تلاش می‌کنیم تداوم این امر را در استان فراهم کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به میزبانی استان اردبیل از مسابقات قرآن دانش‌آموزی در سال 96 تصریح کرد: این مسابقات فرصت خوبی برای فرهنگسازی در حوزه‌های مختلف از قبیل آموزه‌های قرآنی و فرهنگ عمومی جامعه است.

ناصری با تاکید بر برنامه‌ریزی برای اجرای مطلوب این دوره از مسابقات گفت: این برنامه‌ریزیها بایستی در شان قرآن کریم باشد تا تاثیر بیشتری داشته باشد که هماهنگی، همدلی و همراهی با سایر دستگاهها و ارگانها در برگزاری این مسابقات حائز اهمیت بوده و این تعامل سازنده بایستی در نهایت به ایجاد یک پیکره واحد منجر شود.

وی اظهار کرد: انجام کار گروهی و سیستماتیک در این مسابقات بسیار مهم بوده و بایستی بهترین اندوخته و تجربه را از این مسابقات برداریم و تمامی متولیان امر باید در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.

مصطفی کافی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: مسابقات قرآن دانش‌آموزان در دو بخش آوایی و پژوهشی برگزار می‌شود و استان اردبیل میزبان بخش پژوهشی مسابقات قرآن شامل تفسیر قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز خواهد بود.

وی با اشاره به ضرورتهای این مسابقات افزود: جریان سازی این مسابقات در سطح استان و کشور لازم و ضروری بوده و دعوت از مفاخر علمی، ادبی، هنری، قرآنی در این مسابقات از جمله برنامه‌های اصلی این رویداد بزرگ فرهنگی بوده که این مسابقات با حضور بیش از یک هزار و 100 نفر از دانش‌آموزان پسر و دختر به همراه مربیان و سرپرستان استانها در تیرماه سال 96 برگزار خواهد شد.