جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

مسابقات قرآنی «مدهامتان» در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

مسابقات قرآنی «مدهامتان» در اردبیل برگزار می‌شود

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اردبیل‌ گفت: سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» در اردبیل برگزار می‌شود.

مسابقات قرآنی «مدهامتان» در اردبیل برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نادر سقاء گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های در نظر گرفته شده سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» در اردبیل برگزار می‌شود و مهم‌ترین هدفاز برگزاری این مسابقات آشنا کردن مردم با فرهنگ قرآنی است.

وی بیان کرد: اعضای کانون‌های مساجدی که در حوزه قرآنی فعالیت دارند می‌توانند در بخش‌های مختلف این مسابقه از طریق سامانه اینترنتی www.modhammatan.com ثبت‌نام کنند و در این دوره از مسابقات شرکت کنند و از معنویات قرآن بهره‌مند شوند که این موضوع در حال حاضر یک اولویت اساسی است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان اردبیل‌ گفت: این دوره از مسابقات بین خواهران و برادران در رده سنی 7 تا 16 سال و 16 تا 30 سال و در رشته‌های قرائت، حفظ کل، قرائت، حفظ جزء 30، اذان، قرائت تقلیدی، نقاشی آیات و قرائت نماز برگزار می‌شود که این موضوع در حال حاضر یک اولویت اساسی و مهم برای ما است.

سقاء با اشاره به زمان و مکان برگزاری این دوره از مسابقات خبر داد و  اظهار کرد: به زودی فراخوان نیز در این زمینه منتشر می‌شود و در نهایت پس از برگزاری مسابقات منتخبان به مسابقات کشوری راه‌ می‌یابند که با توجه به بازه سنی انتظار می‌رود شرکت‌کنندگان بیشتری در این دوره از مسابقات داشته باشیم.

وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ قرائت و تفسیر قرآن کریم از بزرگترین برنامه‌های تقویمی کانون‌های مساجد در طول سال است که نوجوانان و جوانان حضور فعالی در این برنامه دارند و مسابقه قرآنی «مدهامتان» بزرگترین گردهمایی فعالان قرآنی کانون‌های مساجد است که به طور سالانه در رده‌های مختلف سنی بین خواهران و برادران تشکیل می‌شود.