جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

مسابقات شمشیربازی قهرمانی کشور در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

مسابقات شمشیربازی قهرمانی کشور در اردبیل برگزار می‌شود

رئیس هیأت شمشیربازی استان اردبیل گفت: مسابقات شمشیربازی قهرمانی کشور در دو رده سنی نوجوانان و جوانان به میزبانی اردبیل برگزار خواهد شد.

مسابقات شمشیربازی قهرمانی کشور در اردبیل برگزار می‌شود

هادی صباغی اظهار کرد: با پیگیری اداره‌کل ورزش و جوانان و هیأت شمشیربازی استان اردبیل، مسابقات شمشیربازی قهرمانی کشور در دو رده سنی نوجوانان و جوانان از 6 مردادماه به مدت یک هفته در اردبیل برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این دوره از مسابقات حضور ورزشکارانی از 24 استان کشور پیش‌بینی شده و با توجه به حضور ورزشکارانی که از سابقه حضور در اردوهای مختلف و درخشش در میادین ملی و بین‌المللی برخوردار هستند سطح فنی رقابت‌ها مناسب ارزیابی می‌شود.

رئیس هیأت شمشیربازی استان اردبیل تصریح کرد: در سه روز ابتدایی این مسابقات، رقابت‌های شمشیربازان نوجوان در سه اسلحه فلوره، اپه و سابر برگزار شده و در ادامه شاهد برگزاری رقابت‌های رده سنی جوانان خواهیم بود.

صباغی از حضور 9 شمشیرباز اردبیلی در رده سنی نوجوانان و 12 ورزشکار در رده سنی جوانان در مسابقات قهرمانی کشور خبر داد و تأکید کرد: در این مسابقات با 6 تیم کامل در تمامی اسلحه‌ها حاضر خواهیم شد و با توجه به وضعیت مناسب آمادگی شمشیربازان اردبیلی، انتظار درخشش تیم منتخب استان اردبیل وجود خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی ادامه داد: شاکله اصلی تیم از ورزشکاران شهرستان‌های اردبیل و نیر خواهد بود، هر چند کمیته فنی شمشیربازانی از شهرستان‌های خلخال و گرمی را نیز مدنظر قرار داده تا درصورت جلب نظر مثبت کادر فنی، شاهد حضور این ورزشکاران در مسابقات مذکور باشیم.