جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

مسابقات دو صحرانوردی استان اردبیل برگزار شد - خبر

 

 

مسابقات دو صحرانوردی استان اردبیل برگزار شد

مسابقات دو صحرانوردی استان اردبیل با شرکت بیش از ۵۰ دونده در بخش‌های آقایان و بانوان برگزار شد.

مسابقات دو صحرانوردی استان اردبیل برگزار شد

رئیس هیات دو و میدانی استان اردبیل گفت: این دوره به مناسبت سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و یادبود پیشکسوت فقید دو و میدانی مرحوم عادل قربانی در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در منطقه ویژه گردشگری شورابیل برای حضور نفرات برتر در مسابقات انتخابی کشوری برگزار شد.

سیدصادق حسینی افزود: بخش بانوان که با شرکت ۲۵ ورزشکار برگزار شد، در رده سنی بزرگسالان لیلا سعادتی، هانیه احمدی و ساناز علائی و در رده سنی نوجوانان میترا پیراسته، رعنا جوان صالحی و سوین پوروکیلی توانستند به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کنند.

وی بیان کرد: بخش آقایان نیز در رده سنی بزرگسالان ولی نوری، حسین صداقت و ودود جوان هر سه از اردبیل، در رده سنی جوانان سعید نظری، افشار حسن‌پور، عرفان ارجمند از اردبیل و در رده سنی نوجوانان نیز هادی اصغرزاده از اصلاندوز، آرین رمضانی و مهدی سلیمانی از مشگین‌شهر توانستند زودتر از سایرین به خط پایان برسند.

رئیس هیات دو و میدانی استان اردبیل اضافه کرد: اردبیل استعدادهای خوبی در رشته ورزشی دو و میدانی دارد که قهرمانی ورزشکاران در مسابقه‌های ملی و بین‌المللی بیانگر ظرفیت‌های این استان است که بر این اساس در تلاش هستیم با برنامه‌ریزی مناسب، ساماندهی و استعدادیابی در رده‌های گوناگون شاهد افتخارآفرینی بیشتر فرزندان این خطه در میدان‌های ورزشی باشیم.

بیش از ۶۰ هزار ورزشکار در استان اردبیل سازماندهی شده‌اند که افزون بر ۲۰ هزار نفر (بیش از ۳۰ درصد) آنها را بانوان تشکیل می‌دهند.