جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در اردبیل آماده افتتاح شد - خبر

 

 

مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در اردبیل آماده افتتاح شد

معاون سیاسی، امنیتی استاندار اردبیل گفت: مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد به منظور تداوم درمان در محل روستای انزاب تجهیز کامل شده و در نیمه دوم آبان ماه افتتاح می‌شود.

مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در اردبیل آماده افتتاح شد

بهروز ندایی اظهارداشت: ساختمان و سالن‌های نگهداری، درمان و سالن آموزش با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های متولی کاملا تجهیز شده که با حضور مسوولان کشوری و استانی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در محوطه این کمپ کارگاه‌های آموزشی، سالن‌های ورزشی نیز تدارک دیده شده است، افزود: قبل از اقدام به راه‌اندازی این مجموعه مدرن آمارهای مختلفی از دستگاه‌های متعدد احصا شد و با برگزاری جلسات متعدد در دانشگاه محقق اردبیلی ، آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری‌ها

اولویت‌بندی شده که در نهایت به این نتیجه رسیدیم که اکثر بزهکاری‌ها به موادمخدر و اعتیاد ارتباط دارد.

ندایی افزود: بیش از ۸۰ درصد از سارقان دستگیر شده به موادمخدر اعتیاد داشته‌اند و حتی در حین مرخصی به سرقت دست می‌زنند.

معاون سیاسی استاندار اردبیل تشریح کرد: دفاتر تسهیل‌گر در حاشیه شهر راه‌اندازی شده که با ترسیم نقشه راه در شناسایی افراد و خانواده‌ها اقدام کرده و نتیجه تحقیقات با نگاه کارشناسی آنالیز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید معضلات و آسیب‌های اجتماعی بصورت ریشه‌ای حل شود، گفت: متاسفانه بیشتر معضلات ریشه در موادمخدر و اعتیاد دارد.

او با اشاره به اینکه تا بحال نتیجه خوبی از مراکز ترک اعتیاد حاصل نشده است، افزود: هزینه زیادی برای ترک اعتیاد افراد معتاد صرف می‌شود اما بعد از ترخیص باید فکری برای نگهداری و اشتغال این افراد کرده باشیم.