رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۸

مرز نمین یکی از امن ترین مرزهای کشور - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مرز نمین یکی از امن ترین مرزهای کشور

مرز نمین یکی از امن ترین مرزهای کشور


فرماندار شهرستان نمین گفت: مرز شهرستان نمین جزو امن ترین مرزهای کشور محسوب می شود.

مرز نمین یکی از امن ترین مرزهای کشور

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد عبدالعلی پور در جلسه کمیسیون قاچاق کالا و ارز شهرستان با بیان این مطلب که نمین دارای 60 کیلومتر مرز مشترک با کشور آذربایجان است گفت:در سالیان اخیر حتی یک مورد قاچاق هم در مرزهای نمین اتفاق نیفتاده و از این لحاظ این شهرستان دارای امن ترین مرز در میان مرزهای کشور است.

وی گفت: در طی سالجاری نزدیک به 25 فقره پرونده تخلفات و قاچاق کالا در تعزیرات حکومتی شهرستان نمین تشکیل شده که منجر به صدور محکومیت یک میلیارد ریالی شده است.

فرماندار نمین با اشاره به اینکه 15 هزار هکتار از عرصه منابع طبیعی شهرستان را جنگل تشکیل می دهد افزود:80 فقره پرونده تخلف قطع درختان،تخریب جنگل؛حمل الوارو زغال در شهرستان نمین از آغاز سال جاری تشکیل شده است.

عبدالعلی پور گفت: در همین مدت زمانی 6 تن زغال و 613 تنه الوار درختی از قاچاقچیان چوب شهرستان کشف و ضبط شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به فرهنگ بسیار بالای حاکم برمردم منطقه قاچاق سوخت در شهرستان نمین هم به صفر رسیده است.

فرماندار نمین با اشاره به اینکه برای جلوگیری از حفاری و قاچاق اشیا عتیقه در شهرستان نمین هر روز سه مورد گشت بازرسی تپه ها صورت می گیرد گفت: تاکنون 260 قلم شی تاریخی از سوی مردم به موزه نمین تحویل داده شده است.

عبدالعلی پور افزود: برای جلوگیری از قاچاق در شهرستان اصناف و واحدهای تولیدی باید به سمت شناسنامه دار کردن انبار کالا حرکت کرده و در این طرح ثبت نام کنند.

وی در ادامه بیان داشت: مصرف کالای ایرانی برای مردم باید از طریق تریبونهای مختلف اطلاع رسانی و فرهنگسازی شود.