سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مرزبانان در صیانت از حیثیت کشور در خط تقدم قرار دارند - خبر

 

 

مرزبانان در صیانت از حیثیت کشور در خط تقدم قرار دارند

امام جمعه گرمی گفت: مرزبانان در دفاع از حیثیت و کیان این مرز و بوم در خط تقدم قرار دارند و باید با احساس مسئولیت در این سنگر همیشه آماده و مهیا باشند.

مرزبانان در صیانت از حیثیت کشور در خط تقدم قرار دارند

حجت‌الاسلام ‌یدالله صفری عصر امروز در مراسم معارفه فرمانده هنگ مرزی شهرستان گرمی اظهار کرد: مرزبانان در حقیقت با تلاش شبانه‌روزی و هوشیاری کامل از حریم و حدود مرزها دفاع می‌کنند و این صیانت نوعی عبادت محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه برخی واجبات کفایی و برخی دیگر نیز کفایی مقدس هستند، تصریح کرد: مرزبانی یکی از این امور واجب کفایی مقدس است که برای هر لحظه مرزبانان عبادت همراه با خلوص نیت به ثبت می‌رسد.

امام جمعه گرمی با تشریح فضیلت مرزبانی و اجر معنوی آن با اشاره به احادیث و روایات دین اسلام گفت: یک روز مرزبانی از یک سال عبادت که روزها را افراد روزه گرفته و شب‌ها را عبادت کنند، افضل‌تر است.

صفری اهمیت مرزهای کشورمان را در برابر همه تهدیدهای نظام بیگانه یادآور شد و افزود: اگر امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار و عظمت است، یکی از پایه‌های اصلی آن مراقبت و هوشیاری مرزبانان ماست که بدون لحظه‌ای غفلت سعی می‌کنند همواره در سنگر انجام وظیفه خود به رسالتشان درست و شایسته عمل کنند.

وی با بیان اینکه بیش از هر زمان دیگر امروز کشور ما از سوی گروه‌های مختلف استکباری و بیگانه تهدید می‌شود، بیان کرد: در چنین شرایطی باید اوج مقاومت، ایستادگی، شهامت و شجاعت خودمان را نشان داده و به معرض دید بگذاریم.

به گزارش خبرگزاری فارس، امام جمعه گرمی اضافه کرد: در چنین شرایطی است که اهمیت کار مرزبانان در دفاع از این کیان مشخص می‌شود که مرزبانان چه کار سنگین و در عین حال معنوی و عبادی را بر عهده دارند.