سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

مردم هشدارهای بهداشتی و فاصله‌گذاری انفرادی را جدی بگیرند - خبر

 

 

مردم هشدارهای بهداشتی و فاصله‌گذاری انفرادی را جدی بگیرند

استاندار اردبیل گفت: مردم استان اردبیل هشدارهای بهداشتی و فاصله‌گذاری انفرادی را جدی بگیرند.

مردم هشدارهای بهداشتی و فاصله‌گذاری انفرادی را جدی بگیرند

اکبر بهنام‌جو اظهار کرد: مانوری با هدف آموزش و فرهنگ‌سازی فاصله‌گذاری اجتماعی در بین مردم برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: با اینکه از شدت شیوع کرونا کاسته شده ولی همچنان شیوع این ویروس مهار نشده است و مردم باید هشدارهای بهداشتی و فاصله‌گذاری انفرادی را جدی بگیرند.

استاندار اردبیل با اشاره به اهمیت نقش جمعیت هلال‌احمر در بین مردم، خواستار حضور این جمعیت در مانور فاصله‌گذاری اجتماعی در شهرستان‌های استان شد.

بهنام‌جو ادامه داد: وجود هلال‌احمر به‌عنوان نیروی امدادی می‌تواند نکته تأکیدی برای آموزش مردم در خصوص فاصله‌گذاری اجتماعی با هدف پیشگیری از شیوع کرونا باشد.

وی با اشاره به بی‌توجهی برخی از مردم به هشدارهای بهداشتی، گفت: برخی از افراد در حاشیه شهرها و روستاها با تصور اینکه کرونا تمام شده است، اقدام به برگزاری مجالس و میهمانی می‌کنند که این موضوع باعث ابتلای افراد دارای بیماری زمینه‌ای و کهن‌سالان به این ویروس می‌شود.

استاندار اردبیل با قدردانی از تلاش‌های نیروهای هلال‌احمر در مواقع بحران و خصوصاً شیوع کرونا، عملکرد این جمعیت در ایام کرونا را قابل تقدیر دانست.

وی گفت: اقدامات فعالان جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل در ایام پایانی سال گذشته و اوایل سال‌جاری در همکاری برای کاهش میزان شیوع و ابتلاء در جاده‌ها مؤثر بود.