جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

مردم نگران میوه شب عید خود نباشند - خبر

 

 

مردم نگران میوه شب عید خود نباشند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: مردم نگران میوه شب عید خود نباشند.

مردم نگران میوه شب عید خود نباشند

عدیل سروی صبح امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و دیگر مسؤولان دست اندرکار با اعلام این خبراظهار کرد: هیچ مشکلی در تامین میوه شب عید وجود ندارد.

وی افزود: تا کنون به میزان 400 تن سیب مرغوب مشگین‌شهر خریداری و در سردخانه‌ها نگهداری می‌شود تا به‌موقع در دسترس مردم قرار  بگیرد. خرید این میزان سیب بصورت مستقیم از باغداران این شهرستان صورت گرفته و اجازه دخالت دلالان را در این عرصه نداده‌ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل  در خصوص پرتغال بیان کرد: بر اساس بازدیدی که اکیپ خرید میوه پرتغال از استان مازندران داشتند پس از بازدید فنی و کارشناسی قرارداد خرید 900 هزار تن را با اتحادیه تعاونی این استان منعقد کردند و هماهنگی شده است که ظرف هفته آینده این میزان پرتغال نیز برای نگهداری وارد سردخانه های استان بشود .

سروی در خصوص وضعیت توزیع در شهرستان‌ها و مرکز استان نیز تصریح کرد: توزیع در شهرستان‌ها توسط سازمان تعاون روستایی صورت خواهد گرفت و در مرکز استان نیز پس از مشخص شدن عاملیت توزیع توسط میز خدمت استان تصمیم گیری خواهد شد.

وی ً تاکید کرد: مردم استان به هیچ وجه نگران خرید میوه شب عید خود نباشند ما اجازه سود جویی برخی از افراد فرصت طلب را در این خصوص نخواهیم داد . خرید میوه‌های شب عید بطورمستقیم از باغداران صورت گرفته و با قیمت مناسب در اختیار هم استانی‌های عزیز قرار خواهد گرفت .