رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۸

مردم تخلفات شکارچیان غیرقانونی را به 1540 گزارش دهند - خبر

 

 

مردم تخلفات شکارچیان غیرقانونی را به 1540 گزارش دهند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: مردم با شماره تماس 1540 می‌توانند تخلف شکارچیان غیرقانونی را اطلاع دهند تا برخورد قانونی با آنها انجام شود.

مردم تخلفات شکارچیان غیرقانونی را به 1540 گزارش دهند

سید رضا موسوی عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت صید و شکار در اردبیل اظهار کرد: ما برای شکارچیان بومی به صورت محدود و در روزهای پایانی هفته بر اساس مجوز شکاری که دارند، اختیار شکار در محدوده‌های تعیین شده را داده‌ایم و انتظارمان این است که خارج از این محدوده و به صورت غیرقانونی شکاری انجام نشود.

وی با بیان اینکه محدودیت‌ها و ممنوعیت شکار بیشتر با هدف حفظ، احیا و بقا گونه‌های مختلف انجام می‌شود، تصریح کرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان در مناطق مختلف به ویژه شکارگاه‌ها مراقبت‌های لازم را انجام می‌دهند تا با هرگونه صید و شکار غیرمجاز برخورد شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با یادآوری اینکه چهار پاسگاه جدید محیط‌بانی در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود، گفت: این پاسگاه‌ها در مشگین، خلخال، گرمی و اردبیل راه‌اندازی می‌شود که امیدواریم با فعال شدن این پاسگاه‌ها زمینه مراقبت و نگهداری بیشتر از گونه‌های مختلف جانوری را شاهد باشیم.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: سازمان محیط زیست تلاش می‌کند تا در کنار حفظ، احیا و تقویت گونه‌های مختلف اعم از جانوری و گیاهی سعی و تلاشش بر افزایش توانمندی‌ها در این حوزه باشد تا با برخورد جدی و قاطع با متخلفان زمینه ارتقا توانمندی‌های بیشتر این حوزه فراهم آید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی بیان کرد: با توجه به آغاز فصل زمستان و مهاجرت گونه‌های مختلف پرندگان به تالاب‌های شمال استان، انتظار می‌رود شکارچیان از شکار این گونه‌های نادر پرهیز کرده و اجازه دهند تا زمستان‌گذرانی این پرندگان کمیاب و نادر در این مناطق انجام شود.