جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

مردم از مسافرت‌های غیرضرور پرهیز کنند - خبر

 

 

مردم از مسافرت‌های غیرضرور پرهیز کنند

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل گفت: مردم استان توجه داشته باشند با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها اقدام به مسافرت نکنند.

مردم از مسافرت‌های غیرضرور پرهیز کنند

بهروز ندایی قبل از ظهر امروز در نشست جلسه آموزش کنترل و پیشگیری از کرونا ویروس ویژه روابط عمومی‌ها و اصحاب رسانه که در سالن شهید رجایی استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: با تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها متأسفانه تعدادی از مردم استان اقدام به سفرهای داخل و خارج استان می‌کنند که برای جلوگیری از شیوع بیماری باید به جد از این کار خودداری کنند.

وی افزود: طبق هماهنگی‌های انجام شده، برگزاری هرگونه همایش‌، نمایشگاه‌، جلسات و... در استان اردبیل لغو شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل بیان کرد:مردم عزیز استان توجه داشته باشند با رعایت نکات بهداشتی و توصیه‌های وزارت بهداشت می‌توانند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند.

ندایی بیان کرد: تنها مرجع و سخنگوی رسمی استان اردبیل در رابطه با کرونا ویروس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل است که اولین اطلاع رسانی از وضیعت بیماری کرونا از طریق صدا و سیمای مرکز اردبیل انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: فعالان فضای مجازی استان توجه جدی داشته باشند که اخبار مربوط به کرونا ویروس را از مراجع رسمی و معتبر خبری دریافت کنند و از ارائه اخبار نادرست و شایعات خودداری کنند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در فضای مجازی بحث‌ها و مطالبی مطرح می‌شود از قبیل پیشگیری و درمان به‌وسیله طب سنتی که این‌گونه ادعاها بدون اساس علمی و پزشکی بوده و از مردم عزیز استان تقاضا داریم به این‌گونه شایعات توجه نداشته باشند.

نخستین افزود: ماسک برای استفاده عموم و افراد سالم الزامی نیست و در صورت استفاده بعد از تعویض اگر به شکل بهداشتی دفع نشود می‌تواند مشکل‌ساز شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: میزان کشندگی کرونا ویروس از آنفولانزا به شدت پایین‌تر بوده و اولین قدم برای پیشگیری از این بیماری حفظ آرامش و رعایت نکات بهداشتی است.